opr. SM
Ekipa z Kraśnika we Francji
Ekipa z Kraśnika we Francji Fala Kraśnik
Pływacy Fali Kraśnik przez tydzień przebywali we Francji, gdzie wzięli udział m.in. w III Meetingu de Pre-Saison Entente Aquatique Nogent Villers. A wszystko możliwe było dzięki dobrej współpracy Kraśnika z francuskim miastem Nogent sur Oise, której owocem jest m.in. coroczna wymiana pływaków UKP Fali Kraśnik i klubu Entente Aquatique Nogent Villers.

Pływacy Fali Kraśnik przebywali we Francji w dniach 13 - 19 października br. W sumie na III Meetingu de Pre - Saison E.A.N.V. kraśnicki klub reprezentowało 8 zawodników. Ekipę sportowców wspierali: prezes UKP Fala - Lech Burakowski, który organizował wszystkie dotychczasowe wyjazdy, trenerka Iwona Mazurek, burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk i zastępca burmistrza Zbigniew Dżugaj.

Największym sukcesem może się pochwalić Jakub Gajewski który w swojej kategorii wiekowej trzykrotnie zwyciężył (100 i 400m st. dowolnym oraz 200m st. zmiennym) oraz zajął II miejsce na 100m st. motylkowym i III lokatę na 50m st. motylkowym. Z bardzo dobrej strony we Francji zaprezentowała się także Anita Janik, która zwyciężyła na 50m st. dowolnym, a na 100m tym stylem zajęła II miejsce oraz Oskar Mazur - zwycięzca 100m st. grzbietowym (ponadto Oskar zajął II miejsce na 50m st. grzbietowym). Na podium stanął także Bartłomiej Bartoś zajmując II miejsce na 100m st. klasycznym oraz III miejsce na 50m st. klasycznym. Pozostali zawodnicy - Wiktor Bornus, Gabriela Ćwikła, Julia Kułaga i Krystian Zapalski - zajęli miejsca za podium ustanawiając swoje rekordy życiowe.

Start w zawodach był tylko jednym z elementów programu pobytu we Francji. Ponadto ekipa z Kraśnika miała okazję zwiedzić Paryż i inne ciekawe miejsca we Francji. Francuzi odwiedzą Kraśnik na początku czerwca 2012r.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.