Kolejny sukces młodych pływaków Fali Kraśnik. Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu

Katarzyna Puczyńska
Łącznie 40 medali wywalczyli młodzi zawodnicy UKP Fala Kraśnik na Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu rozegranych na Aqua Lublin. Zobacz zdjęcia z zawodów. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Mistrzostwa rozgrywane były w 3 kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

- Tak się składa, że większość zawodników z Kraśnika to 14 i 15 latki więc ścigali się w jednej kategorii wiekowej często „zabierając” sobie miejsca na podium. Mino tych „niedogodności” zawodnicy Fali wywalczyli w sumie 40 medali - podkreśla Grzegorz Mazurek, trener UKP Fala Kraśnik.

Medale zdobyli:

• Błażej Paszkowski - zwyciężył w swojej kategorii we wszystkich 6 startach (50,100 i 20m st. grzbietowym, 100 i 800m st. dowolnym i 50m st. motylkowym). W sumie wywalczył jeszcze dwa medale, bowiem na 100m st. grzbietowym zdobył srebro, a na 50 tym stylem brąz jednocześnie w kategorii open! W obu tych konkurencjach ustanowił także nowe rekordy klubu ( odpowiednio 1:01,00 i 27,87s.)
  • Amelia Wysocka - w 6 startach zdobyła 8 medali – 5 złotych i 3 srebrne! Świetnie zaprezentowała się przede wszystkim na 50 i 100m st. dowolnym ustanawiając nowe rekordy klubu ( 26,91 i 59,01s.) i najlepsze obecnie wyniki w rankingu ogólnopolskim wśród juniorek 14 lat
  • Maja Ryfka - 5 medali – 3 złote (50,100 i 200m st. grzbietowym), srebrny ( 800m st. dowolnym) i brązowy (200m st. zmiennym)
  • Rafał Wójcik – 2 złote (200m st. motylkowym i 1500m st. dowolnym) i 3 srebrne (100m st. motylkowym oraz 200 i 400m st. dowolnym)
  • Anna Wilk – złoty (1500m st. dowolnym), 3 srebrne (200m st. motylkowym, 400m st. zmiennym i 400m st. dowolnym) i brązowy ( 200m st. klasycznym)
  • Gabriela Surowiec - 2 srebrne medale na 50 i 100m st. grzbietowym oraz brązowy na 200m tym stylem
  • Paweł Bucoń - srebro na 200m st. grzbietowym i na 100m tym stylem
  • Dawid Dzięgielewski - srebro na 100m st. klasycznym i brąz na 400m st. zmiennym
  • Milena Sosnówka - srebro na 50m st. motylkowym

- Przy takich osiągnięciach nie mogło zabraknąć kraśniczan w końcowych klasyfikacjach najlepszych zawodników mistrzostw. Wśród juniorek 14-15 lat najlepszą zawodniczką została Amelia Wysocka, a na III miejsce uplasowała się Anna Wilk. W tej samej kategorii chłopców zdecydowanie zwyciężył Błażej Paszkowski, a na drugim miejscu uplasował się, będący w życiowej formie, Rafał Wójcik! - mówi Grzegorz Mazurek.

Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia z Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu rozegranych na Aqua Lublin