MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Darmowa mammografia w Lublinie, Tomaszowie i Kraśniku. Zapisz się

Anna Chlebus
Krzysztof Kapica / archiwum
Jeśli jesteś kobietą w wieku między 45 a 74 lat możesz zgłosić się na całkowicie darmową, sfinansowaną przez NFZ mammografię. LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Tym razem mammobus pojedzie do Lublina, Kraśnika i Tomaszowa Lubelskiego.

- W zgiełku codziennych aktywności często zapominamy o własnym zdrowiu. Zachęcamy, aby pomyśleć o nadrobieniu zaległości w badaniach profilaktycznych - apelują organizatorzy. - Jeśli tylko będzie okazja, poświęćmy im te kilka minut.

Gdzie i kiedy można się zbadać?

LUX MED zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej.

  • Lublin – 23 kwietnia w godzinach od 11.00 do 17.00 i 24 kwietnia w godzinach od 10.00 do 16.00 na targowisku za Zamkiem, Al. Unii Lubelskiej
  • Kraśnik – 24 kwietnia w godzinach od 9.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Juliusza Słowackiego 17
  • Tomaszów Lubelski – 26 kwietnia w godzinach od 8.30 do 15.00 przy Tomaszowskim Domu Kultury, ul. Lwowska 72

Dla kogo?

Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą wykonać mammografię w programie:

  • co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi
  • co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu
  • co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)

Wyłączone z programu są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Po co się badać?

- Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia - czytamy. - W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja odbywa się pod nr tel. 22 880 90 80 (*3). W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Co wziąć na badanie?

Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Musimy też pamiętać o maseczce ochronnej i czasie wyznaczonym dla nas podczas rejestracji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Darmowa mammografia w Lublinie, Tomaszowie i Kraśniku. Zapisz się - Lublin Nasze Miasto

Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto