Młodzi pływacy z Fali Kraśnik obsypani medalami! Zobacz zdjęcia

PW
Zawodnicy Fali Kraśnik wrócili z Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Pływaniu z aż 28 medalami! Sprawdź, jak przebiegały zawody.

Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu w kategorii młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat oraz w kategorii open odbyły się w Lublinie 18-19 czerwca. Wzięło w nich udział aż 300 zawodników z 34 klubów. Oprócz walki o medale, wydarzenie to było głównym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w pływaniu w juniorskich kategoriach wiekowych.

Kraśniczanie z medalami

Młodzi pływacy z Fali Kraśnik mogą być z siebie dumni. Wrócili do domów łącznie z kilkunastoma medalami. Jaka była klasyfikacja?

W zawodach świetnie poradziła sobie 14-letnia Amelia Wysocka, która w pięciu startach wywalczyła aż 8 medali! Amelia na trzech dystansach stanęła na podium zarówno w kategorii wiekowej 14-15 lat, jak i w kategorii open, zgarniając w ten sposób sześć złotych medali i dwa srebra:

• 2 złota na dystansie 50 m stylem motylkowym,
  • 2 złota na dystansie 100 m stylem dowolnym,
  • złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym,
  • złoto na dystansie 800 m stylem dowolnym,
  • srebro na dystansie 50 m stylem dowolnym (w kat. open)
  • srebro na dystansie 50m stylem klasycznym.

Jak informuje Fala Kraśnik, wyniki te zapewniły jej II miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii juniorek i open.

Z sześcioma złotymi medalami zakończył swój udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu również Błażej Paszkowski, zdobywając 2 złota na dystansie 200 m stylem grzbietowym oraz zwyciężając na dystansie 100 m w kategorii juniorów (w kategorii open był drugi); wygrał także na dystansie 50 m stylem motylkowym, 200 m stylem zmiennym i 800 m stylem dowolnym. Ponadto, Błażej został wybrany najlepszym juniorem rozgrywanych mistrzostw!

Świetny występ zaliczył również Rafał Wójcik, który zdobył łącznie pięć medali – 2 złote (na 100 i 200 m stylem motylkowym) oraz 3 srebrne (na 400, 800 i 1500 m stylem dowolnym). Dzięki temu Rafał zyskał III miejsce w klasyfikacji najlepszych juniorów 14-15 lat.

Oprócz wymienionej trójki, na podium mistrzostw wojewódzkich stanęli także:

• Paweł Bucoń - srebro na 200 m stylem grzbietowym i brąz na 50 m stylem grzbietowym,
  • Piotr Borsuk - dwa brązowe medale na dystansie 50 i 200 m stylem grzbietowym w kategorii open,
  • Milena Sosnówka - srebro na 200m stylem motylkowym,
  • Gabriela Surowiec - brąz na 50 m stylem grzbietowym,
  • Dawid Dzięgielewski - brąz na 200 m stylem klasycznym.

Podsumowując, zawodnicy Fali Kraśnik wywalczyli łącznie 28 medali (14 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych) i w klasyfikacji medalowej mistrzostw wojewódzkich zajęli trzecie miejsce (tuż za AZS UMCS Lublin i Olimpią Lublin).

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?