UKP Fala Kraśnik: Drugie miejsce pływaków na zawodach w Międzyrzecu ZDJĘCIA

oprac. SM
Pływacy kraśnickiej Fali wywalczyli drugie miejsce podczas drugiej rundy drużynowych mistrzostw młodzików 12-letnich. Zawody zorganizowano w Międzyrzecu Podlaskim. UKP Fala Kraśnik

Sportowa impreza odbyła się w miniony weekend, 14 i 15 czerwca. Drużynowe mistrzostwa młodzików 12-letnich to najważniejsza impreza dla 12-latków w Polsce złożona z dwóch rund - I runda odbywa się w marcu, a II runda w czerwcu i startują w niej wszyscy zawodnicy 12-letni w Polsce (niemal jednocześnie odbywa się kilkanaście imprez w kraju), oczywiście reprezentując swoje drużyny klubowe.

W tym roku w całej Polsce wystartowało niemal 200 klubowych zespołów. Wśród nich również zawodnicy UKP Fala Kraśnik.

W drugiej rundzie zawodów w Międzyrzecu rywalizowali pływacy z dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego. UKP Fala Kraśnik musiała uznać wyższość Juvenii Białystok i zajęła II miejsce z minimalną stratą punktową. Również II lokata przypadła Fali w klasyfikacji medalowej.

7 medali wywalczyli: Artur Siekaczyński (2 złote – 100 i 400 st. dowolnym i 2 srebrne – 100 i 200 m st. grzbietowym), Anna Bucoń ( brązowy medal na 400m st. dowolnym) oraz sztafety: złoto na 4x50 mst. Dowolnym (A. Siekaczyński, Wiktor Opoka, Filip Bożek i Dominik Rachoń) i srebro na 4x50 m st. zmiennym (A. Siekaczyński, Kacper Blat, D. Rachoń i W. Opoka). Blisko podium plasowali się także: Kacper Blat, Filip Bożek, Filip Iracki, Wiktor Opoka, Dominik Rachoń i Oktawia Wojtaszek.

- Teraz zbierane będą wyniki uzyskane przez 12-letnich zawodników w całej Polsce i opracowana zostanie klasyfikacja ogólnopolska drużynowych mistrzostw młodzików 12-letnich. Które miejsce zajmie Fala? Lokatę w pierwszej dwudziestce należałoby uznać za sukces - przyznaje Grzegorz Mazurek z UKP Fala Kraśnik.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani