Pływacy kraśnickiej "Fali" zwyciężyli III rundę Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików

oprac. SM
III rundy Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 10-12 lat w pływaniu. Zawody rozegrano na krytej pływalni w Kraśniku. MOSiR Kraśnik
Pływacy kraśnickiej "Fali" okazali się bezkonkurencyjni podczas III rundy Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 10-12 lat w pływaniu. Zawody rozegrano w minioną sobotę, 6 października na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku.

W pływackiej imprezie wystartowało przeszło 170 zawodników z 16 klubów Lubelszczyzny.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy gospodarzy - UKP „Fala” Kraśnik, zdobywając 206 punktów i wyprzedzając kluby z Lublina: UKS „Skarpa” (132 pkt.) i UKS 51 (109 pkt.).

Po trzech rundach kraśniczanie prowadzą w lidze i ich pozycja wydaje się niezagrożona (do rozegrania zostały jeszcze dwie rundy). Warto dodać, że w roku 2010 i 2011 również zwyciężała „Fala”, a ostatnie zwycięstwo było szesnastymi kolejnymi zawodami ligowymi wygranymi przez kraśniczan w tej kategorii wiekowej!

W III rundzie Ligi 2012, w startach indywidualnych najlepiej zaprezentowali się: Piotr Krakowiak - I miejsce na 200m st. klasycznym, Nataniel Jargiło – II miejsce na 200m st. klasycznym, Maria Bryczek – III miejsce na 100m st. zmiennym i Artur Siekaczyński – III miejsce na 100m st. grzbietowym. W czołówce (miejsca IV – VI) uplasowali się także: Julia Hajdenraich, Jakub Kowalski, Karol Kuśmierz, Gabriel Majewski i Franciszek Włodarczyk.

Bardzo dobrze spisały się kraśnickie sztafety. I miejsce zajęła sztafeta MIX – 4x50m st. dowolnym (Piotr Krakowiak, Martyna Rynkowska, Gabriel Majewski i Maria Bryczek), III miejsce sztafeta MIX – 4x50m st. zmiennym (Jakub Mazur, Julia Hajdenraich, Franciszek Włodarczyk i Paulina Szymczyk) i III miejsce sztafeta 4x50 zmiennym chłopców 10-11 lat (Artur Siekaczyński, Filip Bożek, Karol Kuśmierz i Wiktor Opoka).

Kolejne zawody ligowe (IV runda) odbędą się w Lublinie 20 października.