12-letni pływacy z Kraśnika najlepsi podczas drużynowych mistrzostw młodzików

SM
12-latki Fali Kraśnik zajęli drużynowo I miejsce. Na zdjęciu z trenerem Mariuszem Kwietniewskim. Fala Kraśnik
Podczas pierwszej rundy drużynowych mistrzostw młodzików 12-letni reprezentanci kraśnickiej Fali nie mieli sobie równych. W klasyfikacji najlepszych zawodniczek na podium stanęły dwie pływaczki z Kraśnika: Maria Bryczek i Julia Hajdenraich.

I runda mistrzostw rozgrywana jest w marcu w 13 miastach w Polsce. Jedne z takich zawodów odbyły się w miniony weekend w Kraśniku. Wzięło w nich udział przeszło 130 zawodników z 13 klubów rywalizujących w kategorii 12- i 13-latków.

Reprezentanci kraśnickiej Fali w klasyfikacji drużynowej 12-stolatków okazali się bezkonkurencyjni. Zdecydowanie zwyciężyli wyprzedzając Skarpę Lublin i Żaka Biała Podlaska o przeszło 3 tysiące punktów. Najlepiej w tej grupie spisała się Maria Bryczek, która zwyciężyła na 100m st. dowolnym i 100m st. motylkowym, a na 400m st. dowolnym i 200m st. zmiennym była druga. Na podium stanęli także: Julia Hajdenraich - II miejsce na 200m st. klasycznym i dwukrotnie III miejsce na 400 dowolnym i 200 zmiennym., Nataniel Jargiło - II miejsce na 100m st. klasycznym i III miejsce na 200m tym stylem, Jakub Mazur - dwukrotnie III miejsce na 100 i 200 m st. grzbietowym oraz Franciszek Włodarczyk - III miejsce na 400m st. dowolnym. Świetnie spisały się też sztafety zwyciężając na 4x50m st. dowolnym (skład sztafety: M .Bryczek , F. Włodarczyk , Jakub Kowalski i J. Mazur) i 4x50m st. zmiennym (J. Mazur , N. Jargiło , F. Włodarczyk , M. Bryczek ). W klasyfikacji najlepszych zawodniczek (za wszystkie starty) Maria Bryczek zajęła II miejsce, a Julia Hajdenraich - III lokatę.

Rywalizowano także w kategorii 13-latków. W klasyfikacji drużynowej Fala zajęła V miejsce głównie ze względu na brak pełnej drużyny. Na uwagę zasługują starty naszych chłopców, a szczególnie Igora Prószyńskiego, który zwyciężył czterokrotnie na 100 i 400m st. dowolnym, 200m st. grzbietowym i 200m st. zmiennym. Rezultat Igora na 400m st. dowolnym - 4:37,04 - to najlepszy obecnie w Polsce czas w tej kategorii wiekowej. Dobrze zaprezentowali się także: Jakub Gajewski-dwukrotnie II miejsce na 100m st. motylkowym i 200m st. zmiennym i III miejsce na 400m st. dowolnym oraz Oskar Mazur - II miejsce na 100m st. grzbietowym i III miejsce na 200m tym stylem. III miejsce zajęła także sztafeta 13-stolatków 4x50 st. dowolnym (O. Mazur , J. Gajewski , Bartłomiej Bartoś i I. Prószyński ). W klasyfikacji najlepszych zawodników zdecydowanie zwyciężył Igor Prószyński, a Jakub Gajewski zajął III miejsce.

W klasyfikacji medalowej obejmującej zdobycze obu kategorii wiekowych UKP „Fala” zajęła II miejsce, ale zdobyła najwięcej medali (24 medale – 8 złotych, 7 srebrnych, 9 brązowych). Zawody miały uroczystą oprawę – najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy, medale, puchary i statuetki oraz upominki przygotowane przez organizatorów. Wszystkich dekoracji dokonywał burmistrz Kraśnika – Mirosław Włodarczyk.

II runda Drużynowych Mistrzostw Młodzików odbędzie się w czerwcu – oddzielnie dla 12-stolatków i oddzielnie dla 13-latków.