Wojewódzkie finały w pływaniu: Uczniowie kraśnickich szkół zdobyli 11 medali

oprac. SM
Podczas finałów wojewódzkich zawodów pływackich szkół podstawowych i gimnazjów w Zamościu zawodnicy z kraśnickich szkół zdobyli aż 11 medali.

W zawodach, które rozegrano na początku grudnia znakomicie spisała się uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 – Maria Bryczek zdobywając złoty medal na 50m st. dowolnym (to pierwsze takie osiągnięcie w historii tej szkoły!). Kolejne medale zdobywali już chłopcy: brązowy medal na 50m st. klasycznym wywalczył Nataniel Jargiło ze Społecznej Szkoły Podstawowej, a następne reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 6: Jakub Mazur (srebrny na 50m st. grzbietowym), Gabriel Majewski (brązowy na 50m st. grzbietowym) i Franciszek Włodarczyk (brązowy na 50m st. dowolnym).

Po bardzo zaciętej i emocjonującej walce srebrny medal wywalczyła także sztafeta chłopców 8x25m ze Szkoły Podstawowej Nr 6 (obronili tytuł wicemistrzów z ubiegłego roku).

Dzień po uczniach podstawówek rywalizowali gimnazjaliści. I tutaj również kraśniczanie bardzo mocno zaznaczyli swoją obecność. Najciekawszy był wyścig chłopców na 50m stylem dowolnym, w którym walkę o zwycięstwo rozstrzygnęło dwóch uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 1. Zwyciężył Kornel Sola, a drugie miejsce zajął Karol Grzywa. Dodatkowe trzy brązowe medale zdobyli także: Anita Janik (50m st. dowolnym), Magdalena Wieczorek (50m st. klasycznym) i Konrad Zapalski (50m st. grzbietowym).