UKP "Fala" Kraśnik na zimowych mistrzostwach województwa lubelskiego

oprac. SM
UKP "Fala" Kraśnik na zawodach w Puławach zaprezentował się z bardzo dobrej strony. sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne
W dniach 6-7 grudnia 2013 roku na krytej pływalni MOSiR w Puławach odbyła się główna w tym okresie impreza pływacka w województwie - zimowe mistrzostwa województwa lubelskiego w pływaniu. Wystartowało 210 zawodników z 17 klubów w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open (12 lat i starsi).

Dla najlepszych zawodników był to bardzo ważny, ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się zimowymi mistrzostwami Polski seniorów i młodzieżowców (zaplanowano je w dniach 19-22 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim). Zawodnicy startowali więc w wielu konkurencjach kończąc jak gdyby okres ciężkich przygotowań mocnym akcentem startowym.

UKP "Fala" Kraśnik zdobył aż 26 medali. Najwięcej zgarnął Konrad Zapalski

Pływacy UKP „Fala” Kraśnik wywalczyli w sumie 26 medali (4 złote, 11 srebrnych i 11 brązowych). Najwięcej bo aż 8 krążków wywalczył Konrad Zapalski – 6 medali w kat. juniora i 2 medale w kategorii open zostając najlepszym juniorem zawodów.

Innymi multimedalistami zostali: Magdalena Wieczorek (5 medali – w kat. juniorów), Julia Hajdenraich (4 medale), Mateusz Masiak (2 medale), Gabriel Majewski (2 medale), Łukasz Borsuk (2 medale) – wszyscy w kat. młodzików.

UKP "Fala" Kraśnik na zawodach w Puławach. Kornel Sola mistrzem województwa na dystansie 1500 m

Swój medal wywalczył też Igor Prószyński – III miejsce na 200 m st. dowolnym, a aż trzykrotnie uplasował się na 4 pozycji. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Kornel Sola startując już tylko w kategorii open wywalczył tytuł mistrza województwa na dystansie 1500 m st. dowolnym oraz zajął III miejsce na 400 m st. zmiennym. Na obu tych dystansach (a także na 200 m st. dowolnym) ustanowił nowe, bardzo dobre rekordy klubu.