Stal Kraśnik pokonała Avię Świdnik 4:3 (ZDJĘCIA)

KAMB
Stal Kraśnik pokonała Avię Świdnik.
Stal Kraśnik pokonała Avię Świdnik. Jakub Hereta
Stal Kraśnik pokonała przed własną publicznością Avię Świdnik. Miejscowi kibice nie mogli narzekać na nudę. Co chwilę zawodnicy stwarzali sytuacje strzeleckie, a ich drużyna zwyciężyła 4:3.

Stal Kraśnik pokonała Avię Świdnik 4:3. - Spodziewałem się czegoś podobnego - mówił po meczu Dariusz Matysiak, trener zespołu z Kraśnika. - Avia grała piłką, a my strzelaliśmy gole. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Za tydzień nikt nie będzie pamiętał jak wyglądało spotkanie liczyć będzie się tylko wynik. My pokazaliśmy w tym spotkaniu, że jesteśmy mistrzami gry z kontry.

Stal Kraśnik pokonała Avię 4:3. Trener Matysiak: Avia grała piłką, a my strzelaliśmy gole

**
Pierwszą bramkę Stal Kraśnik zdobyła już w 10 min. Błąd obrony Avii wykorzystał Filip Drozd i pokonał Łukasza Gieresza. Golkiper gości przed przerwą jeszcze raz wyciągał piłkę z siatki. Tym razem po strzale Tomasz Ryczka. - Popełnialiśmy błędy jakie nie powinny się zdarzać trampkarzom. W przerwie było ostro, ale zaczęliśmy drugą połowę fatalnie - mówi Tadeusza Łapa, trener Avii.

Po zmianie stron bramkę na 3:0 zdobył zawodnik Stali Kraśnik - Filip Drozd i choć chwilę później kontaktowe trafienie zaliczył Wojciech Białek, to w 56 min Avia przegrywała już 1:4 (drugi gol Ryczka). Przyjezdni choć przegrywali wysoko powalczyli w końcówce. Białek zdobył drugiego gola, a na 3:4 strzelił Łukasz Jankowski. Wyrównać się nie udało.

– Czy był to emocjonujący mecz? Dla nas nie, bo przez własne błędy cały czas musieliśmy gonić wynik. W drugiej połowie Wojciech Białek nie strzelił karnego, w końcówce sytuację miał jeszcze Bartek Mazurek. Strzeliliśmy na wyjeździe trzy gole, ale przez błędy w obronie przegraliśmy – podsumowuje Tadeusza Łapa.

Stal Kraśnik – Avia Świdnik 4:3
Bramki - Stal Kraśnik: Drozd 10, 48, Ryczek 42, 57 – Białek 53, 73, Jankowski 81

Żółte kartki: Chamera, Drozd – Majewski

Czerwone kartki: Ryczek – 79 min, Martyna – 88 min

Stal Kraśnik: Mazur – Leziak, Pietroń, Gawron, Matysiak – Pacek (84 Rajca), Wojtaszek, Chamera (68 Shpikula), Mielniczuk, Drozd, Ryczek.

Avia Świdnik: Gieresz – Majewski, Jankowski, Czępiński, Lenart – Jeleniewski, Ligienza (46 Tarkowski), Sadło (75 Bednarek ), Mazurek, Krawiec (86 Martyna), Białek.