Aspirująca do awansu Stal Kraśnik lepsza od Powiślaka

Sandra Michalewska
Mecz rozegrano w środowe popołudnie
Mecz rozegrano w środowe popołudnie fot. Jacek Nowoświatłowski
W przedostatnim meczu rundy jesiennej IV ligi piłkarze Stali Kraśnik na wyjeździe pokonali Powiślak Końskowolę 3:1 i wciąż utrzymują pozycję wicelidera. Do prowadzącego Podlasia Biała-Podlaska kraśniczanie tracą cztery punkty.

Środowy mecz rozpoczął się po myśli gości. Już w 13 minucie wynik spotkania otworzył Daniel Szewc. Kolejne bramki padły dopiero w drugiej połowie. W 63 minucie nieporozumienie w szeregach obrony przyjezdnych wykorzystał napastnik Powiślaka wyrównując wynik gry na 1:1. Cztery minuty później sędzia podyktował “jedenastkę” dla Stali, którą Adrian Chamera zamienił na gola. Wynik spotkania na 3:1 podwyższył Mateusz Matysiak w 76 minucie.

- Jestem zadowolony z gry całej drużyny. Przeważaliśmy na boisku praktycznie przez 90 minut - podsumowuje Piotr Piechniak, grający szkoleniowiec Stali Kraśnik. - Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo zamiast trzech mogliśmy strzelić pięć goli. W kluczowych momentach zabrakło jednak trochę zimnej krwi - dodaje.

W najbliższą niedzielę Stal rozegra ostatni mecz rundy jesiennej. Na wyjeździe zmierzy się z Opolaninem Opole Lubelskie. Początek spotkania o godz. 13.30.

Powiślak Końskowola - Stal Kraśnik 1:3 (0:1)
Damian Kopeć '63 - Daniel Szewc '13, Adrian Chamera '67(k), Mateusz Matysiak '76

Powiślak: Bicki - Pięta, Leszczyński ('46 Przychodzień), Osojca, Antoniak, Banaszek, Niećko ('46 Chwiszczuk), Sułek, Kowalczyk ('66 Grykałowski), Giziński ('74 Kamola), Kopeć.
[bTrener: Robert Makarewicz

Stal:bMazur - Cichoń ('87 Zieliński), Matysiak, Chomczyk, Piechniak ('90 Gajewski), A. Chamera, K. Chamera, Bolkit ('82 Kalisz), Szewc, Szczuka, Maj ('74 Chudzik).