Podsumowano pływackie zmagania w ramach zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka"

oprac.SM
Od lewej: Artur Siekaczyński, Karol Kuśmierz, Wiktor Opoka i Filip Bożek.
Od lewej: Artur Siekaczyński, Karol Kuśmierz, Wiktor Opoka i Filip Bożek. MOSiR Kraśnik
Finałowa runda zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka" za nami. Podczas imprezy podsumowano całoroczne zmagania pływaków w 6 kategoriach.

Pływacka impreza odbyła się w miniony weekend na krytej pływalni MOSiR w Lublinie.

Podczas zawodów VI rundy UKP FALA reprezentowała liczna grupa 22 osób, którzy startowali niemal we wszystkich kategoriach wiekowych (poza open).

W najmłodszej kategorii (8 lat i młodsi) bardzo dobrze wypadł 7-letni Mateusz Latosiewicz, który na dystansie 25 m stylem klasycznym zajął wysokie VI miejsce.

W kategorii 9 lat najlepiej zaprezentował się Krzysztof Kijewski, który na dystansie 25 m stylem motylkowym zajął III miejsce.

Jak zwykle najsilniej obsadzoną kategorią przez kraśniczan była kategoria 10-latków, gdzie wśród dziewcząt na dystansie 50 m stylem motylkowym Anna Bucoń zajęła IV miejsce, a Oktawia Wojtaszek – VII miejsce. Wśród chłopców Artur Siekaczyński zajął V miejsce, Wiktor Opoka – VI miejsce, zaś Filip Bożek – VII miejsce.

Wśród 11-latków, na dystansie 100 m stylem zmiennym VI miejsce zajął Karol Kuśmierz, zaś na tym samym dystansie wśród 12-latków – IV miejsce zajął Jakub Mazur.

Po zawodach nastąpiło uroczyste podsumowanie zmagań już 36. edycji zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”. Do dekoracji stanęło dwóch kraśniczan – zarówno Krzysztof Kijewski, jak i Artur Siekaczyński zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Niewiele do podium zabrakło Annie Bucoń i Filipowi Bożkowi, którzy zakończyli rywalizację na IV-tych miejscach.

Ostatnie zawody tego sezonu dla kraśniczan odbędą się już w najbliższą niedzielę na pływalni MOSiR w Kraśniku i skupią pływające kraśnickie rodziny na corocznym „Świątecznym Łapaniu Karpia”.