Pływanie w Kraśniku: Sukces uczniów z PG nr 1

oprac. SM
Podczas finałów wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym uczniowie z PG nr 1 zajęli drugie miejsce przegrywając tylko z reprezentantami Gimnazjum nr 11 z Lublina. materiały nadesłane
Uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku mogą się pochwalić nie lada sukcesem. Podczas finałów wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym zajęli drugie miejsce przegrywając tylko z reprezentantami Gimnazjum nr 11 z Lublina.

Tradycyjnie ostatnimi zawodami z kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego jest wojewódzka gimnazjada w dwuboju nowoczesnym. Sportowa impreza od wielu lat odbywa się w Kraśniku – na odkrytej pływalni i stadionie MOSiR, bowiem w skład dwuboju wchodzi pływanie na 100m stylem dowolnym i bieg na 1000 m.

- Wiele wskazuje na to, że tradycją staje się również bardzo dobra postawa w imprezie uczniów Publicznego Gimnazjum Nr1 w Kraśniku. Przez ostatnie dwa lata wygrywali ze wszystkimi - zachwalają swoich podopiecznych nauczyciele z PG nr 1 w Kraśniku. - W tym roku przegrali tylko z Gimnazjum nr 11 w Lublinie.

Gimnazjalnymi multimedalistami są: Magdalena Wieczorek (IIIa) i Konrad Zapalski (IIIa). W finałach wojewódzkich w dwuboju nowoczesnym startowali już trzeci raz… i po raz trzeci zdobyli medale (dwa złote i jeden srebrny).

Skład dwubojowej drużyny w tym roku uzupełnili debiutanci: Nicol Bnyamin (Ic) i Mateusz Masiak ( Ic), a we wcześniejszych kwalifikacjach startowali także: Karolina Jacniacka IIIa, Krystian Zapalski IIIa, Gabiriela Ćwikła IIc, Maciej Krawiec IIg, Gabriel Majewski Ic i Łukasz Borsuk Ic.

Opiekunem drużyny była pani Iwona Mazurek.