Pływanie w Kraśniku: 14 medali „Fali” na zimowych mistrzostwach województwa [ZDJĘCIA]

oprac. SM
W miniony weekend na krytej pływalni OSiR w Zamościu odbyły się zimowe mistrzostwa województwa lubelskiego w pływaniu. Wystartowało niespełna 200 zawodników z 18 klubów. Jak zwykle ścigali się w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat oraz open (12 lat i starsi). Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się ekipa z Kraśnika. materiał nadesłany

Ekipa „Fali” wywalczyła w sumie 14 medali. W najwyższej kategorii open najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Mazurek, która zdobyła 2 złote medale na 50 i 100 m st. grzbietowym i srebro na 50 m st. motylkowym. Medale w tej kategorii wywalczyli także: Konrad Zapalski (3 brązowe na 200 m st. grzbietowym, 400 m st. zmiennym i 15000 m st. dowolnym) oraz Magdalena Wieczorek – II miejsce na 200 m st. klasycznym.

Wśród juniorów mistrzem województwa na 400 m st. zmiennym został Igor Prószyński, a srebro na 200 m st. motylkowym wywalczył Mateusz Masiak. W tej kategorii bardzo dobrze wypadła także Julia Hajdenraich, która była dwa razy IV (na 100 i 200 m st. klasycznym) i dwa razy V (na 200 i 800 m st. dowolnym). Wśród młodzików na wyróżnienie zasłużyli: Artur Siekaczyński (II miejsce na 400 m st. dowolnym oraz dwukrotnie III miejsce na 100 grzbietowym i 800 m st. dowolnym) i Łukasz Borsuk, który zdobył srebrny medal na 200 m st. motylkowym i brązowy na 200 m st. grzbietowym.

Do końca roku odbędzie się jeszcze kilka imprez pływackich w tym zimowe mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców, gdzie Kraśnik reprezentować będzie Zuzanna Mazurek.