Pływanie: Dwa medale Artura Siekaczyńskiego na zawodach w Lublinie

oprac. SM
Ostatnia, V runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat odbędzie się 29 listopada, również na krytej pływalni SP Nr 28 w Lublinie. UKP Fala Kraśnik
Około 200 zawodników z 16 klubów wzięło udział w IV rundzie ligi wojewódzkiej dzieci i młodzików 11 i 12 lat w pływaniu. Imprezę rozegrano 11 listopada w Lublinie. Dwa medale zdobył Artur Siekaczyński, reprezentant kraśnickiej Fali.

Na zawodach kraśniccy pływacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zajmując 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej – tylko 1 punktem ustępując gospodarzom z UKS Sparta Lublin.

Na dobry wynik klubowy zapracowali wszyscy, ale na wyróżnienie zasługują: Artur Siekaczyński, który wywalczył I miejsce na 400m st. dowolnym oraz II miejsce na 50m st. grzbietowym, Oktawia Wojtaszek – III miejsce na 400m st. dowolnym, Anna Bucoń – IV miejsce na 400m st. dowolnym i V miejsce na 50m st. grzbietowym oraz Maja Machulak – V miejsce na 200m st. dowolnym. Świetnie pływały tez sztafety: 4x50m st. zmiennym chłopców (A. Siekaczyński, Kacper Blat, Filip Bożek i Wiktor Opoka) zajęła I miejsce, a ta sama sztafeta dziewcząt (Emilia Dzięsław, A. Bucoń, Zofia Szewczyk i O. Wojtaszek) wywalczyła II lokatę.

Również II miejsce zajęła sztafeta 4x50 st. dowolnym MIX (Patryk Kasperski, Emilia Kołosińska, M. Machulak, Maksymilian Swintozelski). W klasyfikacji drużynowej po czterech rundach UKP Fala Kraśnik zajmuje II miejsce walcząc z plejadą klubów z Lublina. Na prowadzeniu jest UKS Skarpa Lublin (tylko 3 pkt przed Falą). Tuż za naszym zespołem (tylko 15 pkt straty) czai się Olimpijczyk 23 Lublin. Niewielka różnicę maja także kolejne zespoły – MTP Lublinianka i Olimpia Lublin.

Ostatnia, V runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat odbędzie się 29 listopada, również na krytej pływalni SP Nr 28 w Lublinie. Jak widać po klasyfikacji drużynowej, walka o czołowe lokaty trwać będzie do ostatniego wyścigu.