Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Pływacy z Kraśnika zdobyli 12 medali na zawodach w Kielcach

oprac. SM
Maja Machulak na podium.
Maja Machulak na podium. UKP Fala Kraśnik
12 medali wywalczyli młodzi zawodnicy kraśnickiej Fali podczas ogólnopolskich zawodów pływackich o Puchar MOSiR w Kielcach. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Anna Bucoń i Artur Siekaczyński, którzy dwukrotnie stawali na podium.

W zawodach, które rozegrano 12 stycznia 2013 roku wystartowało w sumie 200 zawodników w wieku 10-12 lat z 12 klubów.

Start w Kielcach był pierwszym występem w 2013 roku, ale także po raz pierwszy młodzi zawodnicy Fali startowali w zawodach z elektronicznym pomiarem czasu (dzięki tablicom dotykowym). Start ten był bardzo udany bowiem kraśniczanie wywalczyli 12 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe plasując się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła dwójka zawodników: Artur Siekaczyński i Anna Bucoń. Oboje jedenastolatkowie dwukrotnie stawali na podium: Artur dwukrotnie zwyciężył – na 100m st. dowolnym i 100m st. grzbietowym, a Ania była pierwsza na 100m st. grzbietowym i zajęła III miejsce na 100m st. dowolnym. Dzięki temu zostali wyróżnieni w klasyfikacji najlepszych zawodników - Artur zdobył puchar dla najlepszego zawodnika 11-sto letniego, a Ania zajęła III miejsce w tej klasyfikacji.

Na podium stawali również: Filip Bożek – I miejsce na 50m st. motylkowym, Wiktor Opoka – II miejsce na 200m st. zmiennym i III miejsce na 100m st. dowolnym, Kaja Mazur – II miejsce na 100m st. grzbietowym, Jan Kułaga – II miejsce na 50m st. motylkowym, Maja Machulak – II miejsce na 50m st. grzbietowym, Krzysztof Kijewski – III miejsce na 50m st. dowolnym i Piotr Borsuk – III miejsce na 50m st. grzbietowym. Na IV miejscu tuż za podium uplasowali się także: Magdalena Bucoń (na 200 st. zmiennym) i Filip Iracki (na 100m st. grzbietowym).

Następnym startem młodych pływaków będzie prawdopodobnie II Puchar Olimpijczyka w Świdniku, który odbędzie się 26 stycznia 2013r.