Pływacy UKP "Fala" Kraśnik zdobyli medale na zawodach "O Laur Lubelskiego Koziołka" ZDJĘCIA

oprac. SM
materiał nadesłany
W miniony piątek na krytej pływalni Szkoły Podstawowej nr 23 w Lublinie odbyła się IV runda zawodów z cyklu „O Laur Lubelskiego Koziołka”. W zawodach udział wzięło ponad 200 startujących, a wśród nich 14-osobowa ekipa najmłodszych pływaków UKP „FALA”.

Po raz kolejny młodzi kraśniczanie pokazali się z bardzo dobrej strony, aż dziesięciokrotnie stając do dekoracji dla najlepszych (dyplomy wręczane były dla najlepszej dziesiątki).

W kategorii 8 lat i młodsi pierwsze miejsce na dystansie 50 m st. dowolnym zajął Paweł Bucoń, drugi był Wojciech Siekaczyński, zaś siódmy Jan Szymula.

Wśród dziewcząt na drugim miejscu uplasowała się Amelia Wysocka, z kolei szósta była Milena Sosnówka. Wśród zawodników 9-letnich, którzy również rywalizowali na dystansie 50 m st. dowolnym zwyciężyli Anna Wilk i Błażej Paszkowski. Ponadto X miejsce zajął Bartosz Chmiel. W najstarszej kategorii wiekowej, w której startowali kraśniczanie (10 lat) rywalizowano na dystansie 50m st. motylkowym. Zarówno Oliwia Sosnówka, jak i Bartosz Zarawski zajęli siódme miejsca. Pozostali zawodnicy UKP „FALA” (Julia Żuraw, Laura Przywara, Kornelia Pogoda, Szymon Baj) również zaprezentowali się z dobrej strony ustanawiając swoje rekordy życiowe.

Zawody te były dla najmłodszych pływaków ostatnimi przed wakacyjną przerwą.