Mistrzostwa Kraśnika 2013 w pływaniu za nami ZDJĘCIA

SM
Mistrzostwa Kraśnika 2013 w pływaniu.
Mistrzostwa Kraśnika 2013 w pływaniu. Adam Jackiewicz
Mistrzostwa Kraśnika 2013 w pływaniu za nami. W zawodach wystartowało niemal 90 zawodników z 20 klubów Masters z całej Polski. Najlepszą zawodniczką z Kraśnika została Joanna Szymula, a zawodnikiem - Zbigniew Szczerbik.

Mistrzostwa Kraśnika 2012 w pływaniu za nami ZDJĘCIA

Mistrzostwa Kraśnika 2013 w pływaniu Masters zorganizowano w dniach 27 i 28 lipca na odkrytej pływalni MOSiR w Kraśniku. Była to już VII edycja tej imprezy. Wystartowało niemal 90 zawodników z 20 klubów Masters z całej Polski. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy - Mastersów z Kraśnika.

- Jak zwykle zawody w Kraśniku miały uroczystą oprawę i były swoistym piknikiem sportowym. Dopisała pogoda, co miało wpływ również na osiągnięte rezultaty - informuje Grzegorz Mazurek, dyrektor MOSiR w Kraśniku.

Kraśniccy Mastersi bardzo dobrze zaprezentowali się na własnym obiekcie, zdobywając worek medali (w sumie aż 53 medale, najwięcej ze wszystkich ekip). - Co prawda w rankingu medalowym zajęli III miejsce za Warsaw Masters Team i Motyl Senior Stalowa Wola, lecz dlatego że wywalczyli „tylko” 19 złotych medali - dodaje Grzegorz Mazurek.

Wielokrotnie na podium zwycięzców stawali: Lech Burakowski, Zdzisław Bąk, Witold Błądek, Andrzej Cis, Iwona Florczak, Małgorzata Grajkowska, Jacek Janik, Tomasz Lisicki, Jerzy Michalczyk, Joanna Młodzianowska, Zofia Rusowicz, Tomasz Saj, Krzysztof Samonek, Bartłomiej Sieczyński, Zbigniew Szczerbik, Joanna Szymula, Janusz Wasiuk, Mariusz Wojtaś i Rafał Zieliński.

Zawodom przyglądał się m.in. burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, który wręczał medale, nagrody i upominki najlepszym zawodnikom mistrzostw.

Wyróżniono także najlepszych kraśniczan. Najlepszą zawodniczką Kraśnika została Joanna Szymula, a najlepszym zawodnikiem Zbigniew Szczerbik.