Kraśnik: Mała "Fala" na zawodach "O Laur Lubelskiego Koziołka" (ZDJĘCIA)

oprac. SM
I miejsce Amelii Wysockiej
I miejsce Amelii Wysockiej materiał nadesłany
19-osobowa ekipa zawodników UKP "Fala" Kraśnik wzięła udział w V rundzie zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka", które zorganizowano na pływalni Aqua Lublin.

Zawody przeprowadzono w minioną sobotę, 29 października. Po raz pierwszy rywalizowano na pływalni 50-cio metrowej, stąd olbrzymie zainteresowanie imprezą. Wzięło w niej udział 422 zawodników reprezentujących 26 klubów, głównie z Lubelszczyzny, ale także z Warszawy, Siedlec, Gdańska, Leska, Połańca oraz 2 klubów z Ukrainy. Wśród nich było 19 młodych zawodników UKP „FALA” Kraśnik z trenerem Mariuszem Kwietniewskim.

Polub nas na Facebook'u i bądź na bieżąco!

Najmocniej obsadzoną przez kraśniczan kategorią wiekową była rywalizacja 9-latków, gdzie zawodnicy UKP „FALA”, aż 10-krotnie stawali na podium (dekorowano do X miejsca). Najlepiej zaprezentowała się Amelia Wysocka, która dwukrotnie zajęła I miejsce – na dystansie 50 m st. dowolnym i 50 m st. grzbietowym.

Ponadto, wśród dziewcząt bardzo dobrze wypadły: Gabriela Surowiec i Milena Sosnówka, które na dystansie 50 m st. grzbietowym zajmowały odpowiednio III i V miejsce. Wiele emocji przysporzyła również rywalizacja 9-letnich chłopców, gdzie na dystansie 50 m st. dowolnym doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch najszybszych zawodników w Polsce w tej kategorii wiekowej (wg swimrankings.net). Tym razem górą był zawodnik ŚUKS Polna Warszawa – Mikołaj Miłkowski, który minimalnie wyprzedził zawodnika UKP „FALA” – Pawła Buconia. Na trzecim miejscu wyścig ukończył kolejny z kraśniczan – Wojciech Siekaczyński, zaś dziesiąty był Jan Szymula. Jeszcze lepiej wyglądała klasyfikacja 9-letnich chłopców na dystansie 50 m st. grzbietowym – zwyciężył Paweł Bucoń, przed Wojciechem Siekaczyńskim, zaś szósty był Jan Szymula.

Bardzo dobrze wypadli również zawodnicy 10-letni, wśród których startowała Anna Wilk i Błażej Paszkowski. Ania zajęła dwukrotnie IV miejsce na dystansie 100 m st. grzbietowym i 50 m st. motylkowym, zaś Błażej zwyciężył na dystansie 100 m st. grzbietowym, zaś na dystansie 50 m st. motylkowym był drugi.

W kategorii wiekowej 11 lat dwukrotnie na podium stawała Oliwia Sosnówka, która na dystansie 200 m st. dowolnym zajęła IV miejsce, zaś na 100 m st. klasycznym była siódma.

W najmłodszej kategorii wiekowej – 8-lat i młodsi – najlepiej wypadł Gabriel Świca, który na dystansie 50 m st. grzbietowym zajął VI miejsce.

Pozostali zawodnicy: Jolanta Kwietniewska, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Anna Wąsik, Dawid Dzięgielewski, Oliwier Janiec, Patryk Mączka, Bartosz Rybak, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników zawodów był pokazowy występ Konrada Czerniaka, który po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro postanowił kontynuować swoją karierę w klubie AZS UMCS Lublin. Dodatkowo, w trakcie zawodów dokonał on kilku dekoracji w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Ostatnia – finałowa runda 40 edycji zawodów o „Laur Lubelskiego Koziołka” odbędzie się 10 grudnia.

Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Kraśniku (ZDJĘCIA)
Kontrabanda w Kraśniku: 27-latek z Ukrainy przewoził blisko 600 paczek papierosów bez akcyzy
Sulów: Zmodernizowana droga oficjalnie oddana do użytku. Na otwarciu był m.in. wojewoda Czarnek (ZDJĘCIA)