SM
W Lublinie wystąpiła 16-osobowa ekipa najmłodszych pływaków UKP „FALA” Kraśnik, z których większość stanowili debiutanci na zawodach rangi wojewódzkiej. Fala Kraśnik
Za nami druga runda zawodów pływackich "O Laur Lubelskiego Koziołka". Na krytej pływalni MOSiR w Lublinie wystąpiła 16-osobowa ekipa najmłodszych pływaków kraśnickiej Fali. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Latosiewicz, który wywalczył srebrny medal.

Zawody rozegrano 20 kwietnia. Spośród kraśnickich pływaków najlepiej zaprezentował się Mateusz Latosiewicz (kategoria 8 lat i młodsi), który zajął II miejsce na dystansie 25 m st. dowolnym.

Na podium w tej kategorii (dekorowano 10 zawodników i zawodniczek) stanęli również Patryk Stępień – IX miejsce i 7-letnia Ania Wilk – X miejsce, która była najmłodszą dekorowaną zawodniczką.

Wśród 10-latków (pływali dystans 50m st. dowolnym) podczas uroczystości dekoracji można było również zobaczyć troje zawodników z Kraśnika. Wśród chłopców Krzysztof Kijewski zajął V miejsce, zaś wśród dziewcząt Emilia Kołosińska – VII miejsca, a Maja Machulak – IX miejsce.

- Pozostali zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe i zdobywali niezbędne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w kolejnych rundach - informuje Grzegorz Mazurek z UKP Fala Kraśnik.