KMKS Kraśnik: Kraśniczanki wśród najlepszych zespołów w Polsce!

materiał nadesłany
W finale mistrzostw Polski młodziczek w piłce ręcznej, który odbędzie się w dniach 3-6 czerwca w Karczewie koło Warszawy, w tym roku zagra drużyna z Kraśnika. Impreza będzie rozgrywana w ramach Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Kraśniczanki najpierw zostały wicemistrzem województwa, dzięki czemu zagrały w półfinałach rozgrywek centralnych. W turnieju półfinałowym, który odbył się na początku maja w Nowym Sączu, kraśniczanki zajęły II miejsce, choć najwyższe miejsce na podium też było blisko.

Pierwszy mecz młodziczki z KMKS pewnie wygrały z UKS Olszynka Dzikowiec 19 -13 (10-2). W sobotę spotkały się z gospodyniami. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo wyrównany. Od początku nie układał się po myśli naszych zawodniczek. Gdy na tablicy widniał wynik 1:5 trener drużyny z Kraśnika wziął czas i nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 6-6, a potem wyszły nawet na prowadzenie trzema bramkami (10-7).

Po przerwie całą połowę nasz zespół prowadził 1-2 bramkami, dopiero tuż przed końcem spotkania, Nowy Sącz dogoniły kraśniczanki i w 49 min. objął prowadzenie 22-21. Na 7 sekund przed końcem mieliśmy szansę na wyrównanie, ale rzutu karnego nie wykorzystała najskuteczniejsza tego dnia Ania Bańka (ostatecznie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju).

- Dla takich chwil warto trenować i wylewać poty. Mimo porażki dziewczęta walczyły wspaniale. Taki jest sport, raz się wygrywa, raz się przegrywa – podsumował mecz trener Hajdenraich.

O awansie do finału miał zadecydować mecz ze Staszowem. Po bardzo dobrej grze, szczególnie w II połowie, nasz zespół pokonał rywalki 27-16 (12-10) i awansował do finału.

To już drugi ogólnopolski finał podopiecznych trenera Hajdenraicha. Dwa lata temu zagrały w finale Pucharu ZPRP w kategorii dziewcząt.

Ich przeciwniczkami grupowymi w tegorocznym turnieju (w całym finale gra 16 najlepszych drużyn w Polsce) będą drużyny UKS Victoria Tomaszów Maz., MKS Brodnica i MTS Kwidzyn.

Oto terminarz grupowy naszej drużyny:
2015-06-03 g. 12:10 UKS Victoria Tomaszów Maz.

vs

Wyjazd na finały był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kraśnik oraz Starostwa Powiatowego w Kraśniku.