Karolina Jacniacka na podium w Memoriale Kosakowskiego

SM
Karolina Jacniacka
Karolina Jacniacka Fala Kraśnik
Karolina Jacniacka, zawodniczka kraśnickiej Fali zajęła dwukrotnie trzecie miejsce podczas Memoriału Henryka Kosakowskiego. Zawody odbyły się na pływalni MOSiR w Lublinie.

Sportowa impreza uświetnia pamięć znanego działacza sportowego i pierwszego prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego - Henryka Kosakowskiego. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników z lubelskich klubów oraz szkoły sportowej z ukraińskiego Rivne.

Zawody, objęte w tym roku patronatem prezydenta Lublina – Krzysztofa Żuka, rozegrano w kategorii wiekowej 13 lat i starsi. Z zawodników UKP „Fala” Kraśnik najwyżej sklasyfikowana została Karolina Jacniacka, która dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium – na 100m st. motylkowym i 200m st. zmiennym. Tuż za podium tym razem uplasowała się Magdalena Wieczorek – była czwarta na 50m dowolnym i szósta na 400m st. dowolnym. W czołówce znalazła się jeszcze jedna z dziewcząt – Anita Janik – VI miejsce na 50m st. dowolnym.

Zawody, które rozegrano 21 kwietnia na pływalni MOSiR w Lublinie były okazją do sprawdzenia obecnej formy i przerwą w przygotowaniach do mistrzostw Polski juniorów, które odbędą się w lipcu. Kolejny sprawdzian (dla starszych zawodników) dopiero 1 czerwca - II runda Ligi Open zaplanowana w Kraśniku.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.