MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Wierzbica. Druhowie z OSP Busówno mają swój wóz ratowniczo-gaśniczy. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Wojt Gminy Wierzbica Bożena Deniszczuk  symbolicznie przekazała kluczyki do wozu strażackiego prezesowi OSP Busówno.
Wojt Gminy Wierzbica Bożena Deniszczuk symbolicznie przekazała kluczyki do wozu strażackiego prezesowi OSP Busówno. UG Wierzbica
Dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Busówno 2 kwietnia był wyjatkowo radosnym dniem. Tego właśnie dnia Gmina Wierzbica przekazała dla OSP Busówno samochód ratowniczo-gaśniczy.

W związku z zakupem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbicy, OSP w Wierzbicy przekazała nieodpłatnie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Busównie użytkowany dotychczasowo ciężki samochód MAN TGM 18.330.

- To wielka chwila dla całej rodziny OSP Busówno, która działa bardzo kreatywnie i dynamicznie - mówi wójt Bożena Deniszczuk. - Symbolicznie przekazałam kluczyki do wozu strażackiego. Razem z prezesem OSP Busówno druhem Czesławem Dudewiczem podpisaliśmy wniosek o rozpoczęcie procesu włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. To krok ogromnej wagi, który stwarza możliwości doposażenia OSP i skuteczniejsze działanie - dodaje wójt Deniszczuk.

Gratulacje z okazji przekazania samochodu strażackiego przekazali także mł.bryg. Stanisław Kołtun pełniący obowiązki komendanta PSP w Chełmie oraz Piotr Surowiec prezes Gminnego Związku OSP RP. Na uroczystości obecni byli radni gminy Wierzbica, ks. dziekan Krzysztof Proskura oraz Dorota Skubij nauczycielka Sz. P. w Wierzbicy, która wychowała kilka pokoleń druhen i druhów strażaków.

- Część uroczystości dedykowana była druhnom i druhom z dziecięcych i młodzieżowej drużyn pożarniczych, które działają w OSP Busówno. W dowód uznania zaangażowania i pasji młodych ludzi wręczyliśmy im dyplomy uznania i pamiątkowe medale. Wydarzenie zakończyła degustacja grochówki i kiełbasek z grilla - mówi prezes GZ OSP RP Piotr Surowiec.

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z tej uroczystości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gmina Wierzbica. Druhowie z OSP Busówno mają swój wóz ratowniczo-gaśniczy. Zobacz zdjęcia - Chełm Nasze Miasto

Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto