Udane starty najmłodszych pływaków UKP Fala Kraśnik na zawodach O Laur Lubelskiego Koziołka ZDJĘCIA

opr. SM
W sobotnich zawodach I rundy wystartowało 456 zawodników reprezentujących 18 klubów. Wśród nich wystąpiło 23 najmłodszych pływaków UKP Fala Kraśnik, rywalizujących w trzech najmłodszych kategoriach wiekowych – 8 lat i młodsi, 9 lat oraz 10 lat. UKP Fala Kraśnik
Do udanych mogą zaliczyć sobotnie zawody O Laur Lubelskiego Koziołka zawodnicy UKP Fala Kraśnik. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Zawody zorganizowano w minioną sobotę, 30 stycznia, na pływalni Aqua Lublin. W sezonie 2016 zaplanowano VI rund zawodów i zmieniono ich formułę. Do tej pory rywalizowano w jednej konkurencji indywidualnej. Obecnie rywalizacja odbywa się w 7 kategoriach wiekowych i każdy ma prawo startu w dwóch konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie.

- Dla kraśniczan zawody te były niezwykle udane. Mimo, iż zawodnicy stratowali tylko w trzech kategoriach wiekowych UKP Fala zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej - oceniają występ kraśniczan przedstawiciele klubu.

W pierwszej kategorii wiekowej (8 lat i młodsi) – na podium stanął Gabriel Świca (dekorowano do X miejsca), który na dystansie 25 m st. dowolnym zajął IX miejsce.

W kolejnej kategorii wiekowej (9 lat) rywalizowano na dystansie 25 m st. dowolnym i 25 m st. grzbietowym. Podczas obu wyścigów bezkonkurencyjni okazali się: Amelia Wysocka oraz Paweł Bucoń. Ponadto Milena Sosnówka zajęła IV miejsce na dystansie 25 m st. grzbietowym oraz VI miejsce na 25 m st. dowolnym, zaś wśród chłopców Wojciech Siekaczyński zajął II miejsce na 25 m st. grzbietowym oraz III miejsce na 25 m st. dowolnym, zaś Jan Szymula zajął IV miejsce na 25 m st. grzbietowym oraz VI miejsce na 25 m st. dowolnym.

W najstarszej kategorii wiekowej, w której wystąpili kraśniczanie (10 lat) – Anna Wilk dwukrotnie zwyciężała na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz 25 m st. motylkowym. Z kolei Błażej Paszkowski zajął III miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym oraz IV miejsce na dystansie 25 m st. motylkowym.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również zespoły sztafetowe 4x50 m st. dowolnym, które w rywalizacji z zawodnikami o rok, a dla niektórych nawet o dwa lata starszymi zajęły miejsca na podium – chłopcy w składzie: Błażej Paszkowski, Wojciech Siekaczyński, Bartosz Chmiel oraz Paweł Bucoń zajęli I miejsce. Z kolei dziewczęta (Anna Wilk, Amelia Wysocka, Maja Ryfka, Lena Grabczak) zajęły III miejsce.

Pozostali zawodnicy: Izabela Bis, Jolanta Kwietniewska, Natalia Rosińska, Julia Skibniewska, Gabriela Surowiec, Klara Włodarczyk, Anna Wąsik, Dawid Dzięgielewski, Oliwier Janiec, Patryk Mączka, Bartosz Rybak, Piotr Todys również zaliczyli bardzo dobre starty, wielokrotnie poprawiając swoje rekordy życiowe.

Kolejną rundę zawodów zaplanowano na 16 kwietnia.