Stal Kraśnik pokonała Chełmiankę Chełm 2:1

marm
Kolejnym przeciwnikiem "niebiesko - żółtych" będzie Stal Mielec.
Kolejnym przeciwnikiem "niebiesko - żółtych" będzie Stal Mielec. archiwum
Piłkarze Stali Kraśnik kolejny raz udowodnili, że ambicją i wolą walki można odnosić zwycięstwa nad wyżej notowanymi rywalami. W sobotę przed własną publicznością podopieczni trenera Anatolija Ławryszyna pokonali wicelidera trzeciej ligi – Chełmiankę Chełm 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił, ale to przyjezdni w 9. minucie mieli pierwszą dogodną okazję na otworzenie wyniku. Wówczas w sytuacji sam na sam z Karolem Kurzępą znalazł się Jarosław Wyroślak, lecz nie wykorzystał szansy.

Osiem minut później, to gospodarze cieszyli się ze strzelenia gola. Po faulu w polu karnym na Marcelim Packu sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił powracający po kontuzji Daniel Szewc. Kraśniczanie mogli podwyższyć prowadzenie, lecz autor pierwszego trafienia po minięciu bramkarza Chełmianki trafił tylko w boczną siatkę.

Stare piłkarskie powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą znalazło potwierdzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie uśpiona defensywa Stali pozwoliła na oddanie strzału zza pola karnego Danielowi Krakiewiczowi, a ten się nie pomylił.

Po zmianie stron faworyzowani goście z Chełma rzucili się do ataku. I w ciągu pierwszych dziesięciu minut mogli co najmniej dwukrotnie pokonać Karola Kurzępę. Przy pierwszej okazji golkiper „Stalówki” miał jednak sporo szczęścia, a przy drugiej wykazał się bramkarskim kunsztem.

Kilka chwil później – dosyć niespodziewanie – prowadzenie dla ekipy trenera Ławryszyna dał Pacek, który z ostrego kąta dobił strzał Szewca. W tym przypadku również sprawdziła się prawda o niewykorzystanych sytuacjach.

Do końca spotkania kibice więcej goli już nie zobaczyli, głównie przez indolencję strzelecką piłkarzy obu drużyn. W efekcie po końcowym gwizdku cieszyli się tylko gospodarze. Ich radość była tym większa, że pokonali wicelidera, który do meczu w Kraśniku nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.