Przegląd tygodnia z 25.12.2022 w Kraśniku. Najważniejsze wydarzenia od 18.12 do 24.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Kraśnika nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Kraśnika nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kraśnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.12 a 24.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Znani, lubiani i na dodatek z Lubelszczyzny... Zobacz jakie gwiazdy pochodzą z naszego województwa. Sprawdź czy wiedziałeś o nich! [LISTA]”?

Przegląd tygodnia: Kraśnik, 25.12.2022. 18.12 - 24.12.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Znani, lubiani i na dodatek z Lubelszczyzny... Zobacz jakie gwiazdy pochodzą z naszego województwa. Sprawdź czy wiedziałeś o nich! [LISTA]

Ich twarze pojawiają się w telewizji i na łamach gazet. Pojawiają się na ekskluzywnych imprezach w całej Polsce i za granicą, tam także kupują domy i mieszkają na co dzień. A nie każdy wie, że pochodzą z województwa lubelskiego! Zobacz kto ze szklanego ekranu pochodzi z Lubelszczyzny! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Wigilia Starego Miasta za nami. Mimo złej pogody do Mikołaja ustawiały się kolejki [ZDJĘCIA]

Ekspresowo zorganizowana Wigilia Starego Miasta już za nami - pomimo złej pogody w krużgankach pojawiło się całkiem sporo świętujących. Wigilijnych gości witali roześmiani gospodarze: przeor Krzysztof Modras OP, biskup Adam Bab i... sam Święty Mikołaj. Do tego ostatniego ustawiały się prawdziwe kolejki - i to nie tylko samych dzieci. Wszyscy przełamali się opłatkiem, a potem ruszyli do suto zastawionych stołów. Wszystkiemu towarzyszyły kolędy w wykonaniu profesjonalnych muzyków.

📢 Opolscy policjanci najlepsi w województwie. Mistrzostwa województwa w piłce nożnej halowej rozstrzygnięte [ZDJĘCIA]

W sobotę (17 grudnia) na terenie powiatu kraśnickiego odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Policjantów w piłce nożnej halowej. W turnieju udział wzięło 13 drużyn, a po zaciętych bojach I miejsce zajęli reprezentanci KPP w Opolu Lubelskim. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Białej Podlaskiej i Krasnegostawu.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 25.12.2022: 18.12-24.12.2022 Kraśnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kraśniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Świąteczna piosenka od mundurowych z KWP. Przy mikrofonie Kinga Wołoszyn [ZOBACZ WIDEO]

O bardzo kreatywne i klimatyczne życzenia świąteczne pokusiła się w tym roku Komenda Wojewódzka Policji. Piosenkę "Białe Święta" skomponował mł.asp. Paweł Cieliczko, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, za mikrofonem stanęła zaś utalentowana młoda wokalistka Kinga Wołoszyn. Teledysk do piosenki został stworzony z udziałem lubelskich funkcjonariuszy.

📢 Miejskie choinki w województwie lubelskim. Zobacz jak wyglądają świąteczne drzewka w regionie. Zdjęcia

Miasta z województwa lubelskiego wprowadziły świąteczny klimat na ulice. Święta coraz bliżej, a mieszkańcy mogą poczuć magiczny klimat Bożego Narodzenia. Duże drzewka, mieniące się lampeczki i kolorowe bombki, to wystrój zimowy największych miast w regionie. Zobacz jak wyglądają miejskie choinki. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Święta u Klynstra-Komarnickich: muzyka ciszy, zapach choinki, szopka, pituch i…

Zbliżające się Święta czuć coraz bardziej: po ruchu na ulicach miasta, tłoku w sklepach, czy zapachach dobiegających z kuchni. Niedługo zasiądziemy wspólnie przy stole do wigilijnej wieczerzy, przełamiemy się opłatkiem, otworzymy prezenty i będziemy
kolędować. O tym, jak spędzają ten najpiękniejszy czas w roku mówią „Kurierowi” Emilia i Redbad Klynstra-Komarniccy, małżeństwo aktorów mieszkające w Lublinie.

📢 Dwieście lat pani Janino! Były gratulacje, życzenia i kwiaty

To były piękne, wzruszające uroczystości. Janina Pintal ma trójkę dzieci, pięcioro wnuków oraz dziewięcioro prawnuków. Mieszka wraz z córką Marią w Korczowie (gm. Biłgoraj). Właśnie obchodziła setne urodziny. Z tej okazji odwiedził ją m.in. Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj. Były gratulacje, życzenia i kwiaty.

📢 To jeszcze nie koniec, ale już jest pięknie! Zobacz, jak prezentują się sale pałacu w Jastkowie po renowacji [ZDJĘCIA]

Pałac w Panieńszczyźnie k. Jastkowa jest w remoncie od 2016, a kolejne etapy prac konserwatorskich ujawniają skryte pod zniszczonymi murami piękno. Dla przykładu, okazało się, że pod tynkiem w Sali Ślubów kryją się bogato zdobione polichromiczne dekoracje, które czym prędzej zabezpieczono. Posadzki, drzwi, okna i okazałe schody także zostały już odnowione.

📢 Robot na usługach szpitala. Dla wygody lekarza i bezpieczeństwa pacjenta

Roboty opanowują lubelskie szpitale. I bardzo dobrze, bo dzięki temu leczenie pacjentów jest efektywniejsze, a inwazyjność przeprowadzanych operacji mniejsza. Doświadczeniami w zakresie chirurgii robotycznej w SPSK nr 4 wymieniali się specjaliści, którzy na co dzień stają za sterami medycznych maszyn.

📢 Wojewoda mówi STOP. W okresie świąteczno-noworocznym nie będzie można używać fajerwerków. Są jednak wyjątki

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wydał rozporządzenie o zakazie używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie naszego województwa. Będzie on obowiązywał od Wigilii do 31 stycznia 2023 r. W akcie znalazły się jednak wyjątki.

📢 Zamość. Z dachów spadają „lodowe bałwany”. Ludzie toną na chodnikach w wodzie

Trzeba bardzo uważać. W Zamościu i całym województwie było dzisiaj kilka kresek powyżej zera. Kłopot w tym, że na ulicach, placach i na dachach domów zalega jeszcze gruba warstwa śniegu. Ona się topi na potęgę. W efekcie wszędzie pojawiło się mnóstwo kałuż. Trudno przez nie przebrnąć. Nie tylko woda jest kłopotem.

📢 Prawie 200 osób straciło ponad 30 mln zł. Pracownicy banku zasiedli na ławie oskarżonych

Ogólnopolska „afera GetBack” związana z niedozwoloną sprzedażą obligacji, w wyniku której wiele osób straciło oszczędności swojego życia ma swój wątek lubelski. Przed Sądem Okręgowym w Lublinie właśnie rozpoczął się proces w tej sprawie.

📢 Lublin. Na jakich stanowiskach w mieście jest najwięcej ofert pracy? Sprawdź ranking

Jakie kierunki studiów są najbardziej popularne w Lublinie? Gdzie w mieście łatwo znaleźć prace? Na jakich stanowiskach zarobimy najwięcej pieniędzy? Sprawdź ranking, aby wybrać odpowiedni kierunek studiów i właściwą ścieżkę swojej kariery. Ranking oparty jest na wynikach rozwoju sektorów pracy, średnim wynagrodzeniu, liczbie oferowanych stanowisk oraz dostępności kierunków studiów i popularności kwalifikacji.

📢 Sportowe emocje sięgnęły zenitu. Za nami kraśnicki turniej w tenisa stołowego [ZDJĘCIA]

Ostatni weekend był pełen sportowych emocji. Nie sposób nie wspomnieć o VII Ogólnopolskim Świątecznym Turnieju w Tenisa Stołowego Kraśnik 2022 rozegranym w Hali Sportów. Ranga wydarzenia jak co roku przyciągnęła wielu uczestników!

📢 Zmiany na S17. Łatwiej będzie dojechać z Lublina do Warszawy

Zmiany na węźle Warszawa Wschód (dawny Zakręt) na trasie S17. Dzisiaj (21 grudnia) ma być oddana jezdnia ekspresówki w kierunku Lublina, dzień później (22 grudnia) w stronę stolicy.

📢 Kraśnicka wigilia miasta przyciągnęła tłumy. Był barszcz, bigos, konkursy i sam Święty Mikołaj [ZDJĘCIA]

Rozświetlona tysiącem światełek kraśnicka wigilia miejska za nami. Przyciągnęła tłumy mieszkańców, którzy mieli okazję też trochę pokolędować z przygotowanych specjalnie na ten dzień śpiewników, a asystowała im w tym Orkiestra Dęta OSP oraz uzdolnione wokalistki z kraśnickiego CK. Zapach wigilijnego barszczu i bigosu rozniósł się po całym rynku, zaś potrawy smakowały wyśmienicie, podobnie jak rozgrzewająca herbata i czekolada. Na koniec dołączył i sam Święty Mikołaj!

📢 Krzyżyk na drzwiach, mąka na wycieraczce. Czy złodzieje oznaczają lubelskie mieszkania? Co na to policja?

Krzyżyk - idealne do kradzieży, diament - samotna kobieta, kilka kółek - bogaty, dwa prostokąty - zastraszony. Taki system mieliby stosować lubelscy złodzieje w celu oznaczania mieszkań przeznaczonych do włamania. Lokalne grupy ma Facebooku huczą od plotek roznoszących się z prędkością błyskawicy - internauci przestrzegają się nawzajem przed krzyżykami, które miałyby się pojawiać na różnych osiedlach. Co na to policja? Choć włamań w okresie przedświątecznym rzeczywiście jest więcej niż w innych miesiącach roku, to żadnego oznaczania mieszkań nie zauważyła.

📢 Arabia Saudyjska: atrakcje turystyczne, ceny biletów, obyczaje. Co warto zobaczyć w Rijadzie i Al Ula, ile kosztuje tygodniowa wycieczka?

Arabia Saudyjska dopiero wkracza na arenę międzynarodowej turystyki, ale już teraz ma wiele do zaoferowania. Co warto zobaczyć w Rijadzie, stolicy kraju, i w Al Ula, malowniczej oazie na pustyni? Ile kosztuje wstęp do najważniejszych atrakcji kraju, wycieczki all inclusive z polskimi biurami podróży, bilety lotnicze i noclegi w hotelach? Czy obyczaje w królestwie Saudów są rzeczywiście tak surowe i czy samotna turystka może czuć się w tym kraju bezpiecznie? Przedstawiamy praktyczny przewodnik po Arabii Saudyjskiej: atrakcje, ceny i niespodzianki od Rijadu do Al Ula.

📢 Zamieszanie z powodu morsowania. Na szczęście nikt nie ucierpiał

  • Działaliśmy szybko. Przeszukaliśmy koryto rzeki we wskazanym miejscu za pomocą bosaków. Woda miała tam głębokość około 80 cm. Nie znaleźliśmy na szczęście nic niepokojącego, co mogłoby potwierdzić utonięcie – mówi st. kpt. Marcin Lebiedowicz, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

📢 Na kolej, drogi i szpitale. Budżet województwa przyjęty

Ponad 1,6 mld zł – tyle ma wynieść budżet województwa w 2023 roku. Zdecydowali o tym radni na poniedziałkowej (19.12) sesji sejmiku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie