MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Kraśniku w roku szkolnym 2024/2025. Zobacz, gdzie możesz je znaleźć

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Kraśniku. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Kraśniku. Gdzie zapisać dziecko? lithiumcloud
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Kraśniku. Przejrzyj dane adresowe placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria są w nich brane pod uwagę, a także jak bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach dopuszcza się, aby miało ukończone zaledwie 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć sama placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Kraśniku?

Rekrutacje do przedszkoli zaczynają się na ogół w początkowych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Decyduje o tym dana placówka. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne procesy rekrutacyjne. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdym z nich mogą być odmienne.

Jakie są zasady rekrutacji i gdzie szukać informacji o tym?

Placówki niepubliczne w Kraśniku działają na podstawie przepisów, które zapisano w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które chodziły do wybranego przedszkola już wcześniej. Pod uwagę bierze się także okoliczności takie, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisać dziecko można poprzez internetowe platformy bądź w starej formie, czyli samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Kraśniku możesz znaleźć na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Kraśniku?

Edukacja przedszkolna pozostaje bardzo istotna w kontekście rozwoju malucha. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Do tego, dziecko chodząc do przedszkola poznaje zasady funkcjonowania w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak samodzielnie umyć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, biegać, bawić się. Zabawa w grupie przyczynia się do przyswojenia podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Kraśniku

Poniżej lista wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Trzydnik Duży, 30

Twoja wizytówka w Katalogu Firm

Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie

Dodaj firmę za darmo
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Kraśniku

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto