Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat kraśnicki. W gminie Annopol znaleziono zwłoki 97-latka. Mężczyzna zmarł z wychłodzenia

PW
Archiwum/Polska Press
97-latek z powiatu kraśnickiego jest czwartą ofiarą mrozów w województwie lubelskim od początku zimy.

W niedzielę (9 stycznia) około godz. 15 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od rodziny 97-latka z gminy Annopol (powiat kraśnicki). Bliscy mężczyzny przyjechali do niego w odwiedziny, jednak nie zastali go w domu, mimo że drzwi do budynku były otwarte.

- Początkowo myśleli, że mężczyzna wyszedł na chwilę do kogoś, ale w związku z tym, że nie pojawiał się dłuższy czas, postanowili wezwać służby. Przybyli na miejsce policjanci z annopolskiego komisariatu podczas sprawdzania terenu, w odległości kilkudziesięciu metrów od zabudowań, w pobliskim sadzie ujawnili zwłoki 97-latka - informuje mł. asp. Paweł Cieliczko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Na miejsce zdarzenia wezwani zostali lekarz biegły medycyny sądowej, technik kryminalistyki oraz prokurator. Po przeprowadzeniu oględzin biegły stwierdził, że przyczyną śmierci 97-latka było wychłodzenie.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że senior miał zapewnioną stałą opiekę rodziny, funkcjonował samodzielnie i nie potrzebował pomocy, mimo swojego wieku. Najbliżsi dowozili mu niezbędne rzeczy i opiekowali się nim na bieżąco - przekazuje mł asp. Cieliczko.

To już czwarta ofiara mrozów w województwie lubelskim od początku zimy

97-latek z gminy Annopol jest pierwszą ofiarą wychłodzenia w powiecie kraśnickim tej zimy, ale nie pierwszą w województwie lubelskim. Od drugiej połowy grudnia ub. r. do dziś lubelska policja odnotowała cztery ofiary mrozu w naszym regionie. To m.in. 63-latek z powiatu lubartowskiego i 64-latek z powiatu ryckiego.

W związku z niskimi temperaturami, policjanci apelują, by nie pozostawać obojętnym wobec osób zagrożonych wychłodzeniem. W grupie największego ryzyka są m.in. osoby bezdomne oraz osoby schorowane i nieporadne np. ze względu na wiek. Aby uratować ich życie, wystarczy zgłosić taki fakt dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji, a także informując właściwy ośrodek pomocy społecznej. Można także odnotować miejsca, w których najczęściej przebywają osoby narażone na wychłodzenie, dzięki umieszczeniu takich lokalizacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto