Pływacy z Kraśnika zdobyli pierwsze w tym roku medale

SM
Fala Kraśnik
Pierwsze w tym roku medale są już na koncie pływaków kraśnickiej Fali. Podczas pierwszej edycji Pucharu Olimpijczyka srebro zdobył Artur Siekaczyński, a brąz wywalczył Karol Kuśmierz.

Zawody, które odbyły się w Świdniku były pierwszą w tym roku imprezą pływacką skierowaną do najmłodszych adeptów tej sztuki. Fala Kraśnik wystawiła łącznie 13 zawodników - 4 dziewczynki i 9 chłopców.

Podczas zawodów rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych: 8, 9, 10 i 11 lat. Każdy zawodnik miał prawo startu w 3 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie.

Najlepszy start zanotował Artur Siekaczyński na dystansie 100 m st. zmiennym, w którym z czasem 1:31,88 zajął pierwsze miejsce. Ponadto reprezentant kraśnickiego klubu zajął jeszcze dwukrotnie drugie miejsce na dystansach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także: Karol Kuśmierz, który był drugi na dystansie 50 m stylem dowolnym, trzeci na dystansie 100 m stylem zmiennym i piąty na dystansie 50 m stylem grzbietowym, Krzysztof Kijewski, który zajął drugie miejsce na 25 m stylem motylkowym, trzecie miejsce na 25 m stylem grzbietowym oraz czwarte miejsce na 25 m stylem dowolnym, Łukasz Borsuk - drugie miejsce na 50 m stylem motylkowym, czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz siódme miejsce na 100 m stylem zmiennym, Wiktor Opoka - czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz dwukrotnie piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym, Ola Kaproń - szóste miejsce na 50 m dowolnym.

Puchar Olimpijczyka był także okazją dla zawodników do poprawienia rekordów życiowych. Szansę wykorzystali: Magda Bucoń, Julia Jach, Filip Małyszek, Filip Iracki i Jan Kułaga.

W ostatniej konkurencji zawodów zaprezentowały się zespoły sztafetowe na dystansie 4x50 m stylem zmiennym MIX. Drużyna „FALI” w składzie: Magda Bucoń, Ola Kaproń, Łukasz Borsuk, Karol Kuśmierz zajęła czwarte miejsce w gronie 10 zespołów.

Puchar Olimpijczyka, który rozegrano 14 stycznia w Świdniku za nami. Następną pływacką imprezą dla najmłodszych będzie cykl "O Laur Lubelskiego Koziołka". Pierwsza runda tych zawodów odbędzie się 14 kwietnia.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.