Pierwsza wygrana w tej rundzie! Stal pokonała Chełmiankę 4:2

SM
To pierwsza wygrana Stali Kraśnik w tej rundzie.
To pierwsza wygrana Stali Kraśnik w tej rundzie. archiwum/SM
Po trzech porażkach i dwóch remisach piłkarze kraśnickiej Stali wreszcie zdobyli komplet punktów. W sobotę podopieczni trenera Tomasza Jasika pokonali na wyjeździe Chełmiankę Chełm 4:2.

Początek meczu nie układał się po myśli piłkarzy z Kraśnika. Już w 3. minucie Dawid Wieczorek z Chełmianki strzelił pierwszego w tym meczu gola dając swojemu zespołowi prowadzenie. Zimny prysznic obudził kraśnicką Stal, która ruszyła do odrabiania strat. Wyrównującą i ostatnią w tej odsłonie bramkę w 17. minucie zdobył Pavlo Stadnicki.

Po zmianie stron padły aż cztery bramki. W 58. minucie gola zdobył Tomasz Ryczek, a kilka minut później Stal - dzięki bramce Daniela Szewca - prowadziła już różnicą dwóch goli. W 67. minucie kontaktowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Jarosław Wyroślak, który wlał w serca miejscowych kibiców nadzieje na wywalczenie korzystnego wyniku. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo kilka chwil później Ryczek ponownie wpisał się na listę strzelców. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka tego popołudnia i to goście z Kraśnika zainkasowali komplet punktów.

- Mecz przebiegał podobnie jak poprzednie spotkania w tej rundzie. Piłkarsko byliśmy zdecydowanie lepsi, ale popełnialiśmy za dużo błędów. Szczególnie nie popisał się Marcin Zapał, po którego błędach padły obie bramki dla przeciwników. Na szczęście chłopaki stanęli na wysokości zadania i strzelili więcej bramek, niż straciliśmy - mówi Tomasz Jasik, trener Stali Kraśnik. - Wygrana napawa optymizmem i mam nadzieję, że to początek drogi do kolejnych sukcesów.

To pierwsza wygrana Stali Kraśnik w tej rundzie. Po 21. kolejkach kraśnicki zespół zgromadził w sumie 30 punktów. - Odbiliśmy się od dołu i teraz możemy spokojnie patrzeć na środek i górę tabeli - dodaje trener Jasik. - Każdy mecz jest nieprzewidywalny. Ze względu na dużą presję i wiadomo jaką sytuację z trybun nie gra nam się łatwo. Czasami z formą fizyczną piłkarzy jest wszystko w porządku, a zawodzi psychika.

Kolejnym przeciwnikiem kraśnickiej Stali będzie ich imienniczka z Mielca. Początek spotkania w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 16.00 na stadionie MOSiR w Kraśniku.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.