MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi żołnierze 2 LBOT złożyli przysięgę w Kraśniku

Jakub Sarek
50 nowych terytorialsów wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej podczas wczorajszej (11 marca) uroczystości w Kraśniku. - Bierzecie na siebie wielkie wyzwanie i zobowiązanie wobec ojczyzny i narodu. Jestem pewien, że podołacie – zwrócił się do nowych żołnierzy pułkownik Zbigniew Krzyszczuk, dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Świeżo zaprzysiężeni żołnierze będą pełnić służbę w jednym z pięciu pododdziałów 2 LBOT: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Kraśniku oraz Zamościu.

- To już 47. przysięga wojskowa naszych żołnierzy, a zarazem pierwsza pod moim dowództwem. To wyjątkowy dzień wspólnoty żołnierzy i pracowników zjednoczonych jedną misją. Wyrażam ogromne zadowolenie z waszej postawy podczas szkolenia. Wzorowo wykonaliście postawione wam zadania, poznaliście własne możliwości, zapoznaliście się z żołnierskimi obowiązkami i wojskową dyscypliną. Dziś bierzecie na siebie wielkie wyzwanie i zobowiązanie wobec ojczyzny i narodu. Jestem pewien, że podołacie – powiedział do nowych żołnierzy dowódca 2 Lubelskiej Brygady OT płk Zbigniew Krzyszczuk.

Jesienią 2022 r. w Kraśniku swoją działalność oficjalnie zainaugurował 24 batalion lekkiej piechoty wchodzący w skład 2 LBOT.

- Docelowo pododdział będzie liczyć ponad 650 żołnierzy, a jego stałym rejonem odpowiedzialności są powiaty: kraśnicki, janowski i opolski - zaznacza por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady OT.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowi żołnierze 2 LBOT złożyli przysięgę w Kraśniku - Kurier Lubelski

Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto