MUKS Stal Kraśnik zremisowała w pierwszym sparingu z pierwszoligową Koroną Łaszczów

Artykuł internauty
Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych na śliskiej i zmarzniętej murawie. Prowadzenie kraśnieckiej drużynie dała już w 4. minucie Katarzyna Weber, lecz jeszcze przed przerwą wyrównała Kinga Herda. W drugiej połowie gola zdobyły zawodniczki Korony za sprawą Katarzyny Kusiak, lecz piłkarki Stali Kraśnik doprowadziły do wyniku 2:2 po bramce Olgi Jabłońskiej.

Pierwsze minuty spotkania to przewaga kraśnickiej drużyny, która odważnie zaatakowała zmuszając rywalki do błędów. Po jednym z takich nieporozumień defensywy gości pada bramka, była to czwarta minuta spotkania, a jej strzelcem została Katarzyna Weber.

Po kwadransie gry do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki pierwszoligowca, które odważniej ruszyły do przodu i stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji, które mogły zakończyć się golami, ale dobrze ustawiona defensywa kraśniczanek rozbijała ataki.

W 25 minucie zawodniczka Korony oddaje silny strzał zza pola karnego, piłkę broni Badura jednak ta wpada prosto pod nogi Kingi Herdy, która bez żadnych problemów pakuje piłkę do siatki. Po tej bramce gra się przeniosła do środka pola i więcej było przypadku niż gry. Do przerwy wynik brzmiał 1-1.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły piłkarki Korony, które zagrały bardziej ofensywnie. Gospodynie w tym czasie ograniczały się jedynie do sporadycznych kontr. W 65 minucie po jednej z kontr Olga Jabłońska znalazła się w sytuacji sam na z bramkarką z Łaszczowa, która bez pardonu powaliła kraśniczankę na ziemię. Arbiter spotkania nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki podeszła Katarzyna Weber, jednak jej strzał nie sprawił żadnych problemów golkiperce Korony, która wybiła futbolówkę.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było tym razem. W 72 minucie Katarzyna Kusiak mocnym strzałem pakuje piłkę do siatki MUKSu. Po stracie gola miejscowe piłkarki ruszyły do odrabiania strat, ale trudy spotkania i zmęczenie po ciężkim tygodniu pracy zaczęły być widoczne. W 82 minucie po raz kolejny w dobrej sytuacji znalazła się Jabłońska, tym razem już się nie pomyliła i wpakowała piłkę do bramki rywalek. Do końca spotkania już nic się nie zmieniło i wynik zawodów został bez zmian: 2-2.

MUKS-Stal Kraśnik: Badura (GK), Deaki, Stopa ©, Rostek, Maciąg, Skórska, Iwańska, Kotwica, Dul K., Weber, Jabłońska oraz Dul M., Korga (GK), Stelmaszczuk, Grela
KORONA Łaszczów: Duda (GK), Srtuszewska, Sadłocha, Stefaniak, Kukiełka, Herda, Mazurek, Stojko, Kusiak, Ilczuk oraz Dumicz, Majdan, Kazanowska