Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Młodzicy Fali Kraśnik zdobyli 26 medali

SM
Podczas I rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat pływacy Fali Kraśnik zdobyli łącznie 26 medali. Tym samym w ogólnej klasyfikacji drużynowej obu roczników kraśniccy pływacy zajęli pierwsze miejsce.

W związku ze zmianami Polskiego Związku Pływackiego od tego roku zrezygnowano z Letnich i Zimowych Mistrzostw Polski Młodzików 12 i 13 lat. W miejsce tej imprezy pojawiły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat (zaplanowano dwie rundy).

Pierwsza runda odbyła się w Janowie Lubelskim. Niemal równolegle rywalizacja przebiegała jeszcze w 11. innych miastach w Polsce.

Mimo licznych modyfikacji wprowadzonych w tym roku przez PZP jedno pozostało niezmienne - świetne przygotowanie i wysoki poziom sportowy prezentowany przez reprezentantów UKS Fala Kraśnik. Nasi młodzicy zdobyli w sumie 26 medali: 13 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe. Tym samym w ogólnej klasyfikacji obu roczników pływacy z Kraśnika zajęli pierwsze miejsce, zdecydowanie pokonując Skarpę Lublin i Lubliniankę, nie wspominając o 10 pozostałych ekipach.

Wśród 12-latków medale wywalczyli: Igor Prószyński (4 złote) i Jakub Gajewski (1 złoty i 2 srebrne). Dwukrotnie na podium stanęły także sztafety w składzie: I. Prószyński, J. Gajewski, Bogna Zdunek i Blanka Zdunek.

Z kolei wśród 13-latków medale zdobyli: Magdalena Wieczorek (4 złote), Karolina Jacniacka (3 złote i srebrny), Martyna Goleń (złoty, srebrny i brązowy), Konrad Zapalski (3 srebrne), Karolina Kępa (brązowy). Brąz wywalczyła także sztafeta w składzie: K. Zapalski, M. Wieczorek, K. Jacniacka, Cezary Kryński, a srebro zdobyli: K. Zapalski, M. Wieczorek, C. Kryński, M. Goleń.

II rundę Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików zaplanowano na czerwiec.