Magdalena Wieczorek z Kraśnika wicemistrzynią Polski w pływaniu

SM
Magdalena Wieczorek
Magdalena Wieczorek Fala Kraśnik
Na zimowych mistrzostwach Polski juniorów w pływaniu w Olsztynie reprezentantka kraśnickiej "Fali", Magdalena Wieczorek zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w wyścigu na 800 m stylem dowolnym. To wielki sukces pływaczki z Kraśnika.

Zimowe mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu rozegrano w dniach 9-11 marca br. W Olsztynie ścigali się juniorzy 14-letni, a w Gorzowie Wielkopolskim 15-latkowie. W sportowych imprezach startowali zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik.

W Olsztynie na nowym pływackim obiekcie mającym olimpijskie wymiary wystartowało łącznie 460 zawodników ze 120 klubów. Największym sukcesem może się pochwalić Magdalena Wieczorek, która zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w wyścigu na 800 m stylem dowolnym. W innych swoich startach (100, 200, 400 m stylem dowolnym) Magda uczestniczyła w finałach A i B. Bardzo dobrze w Olsztynie zaprezentowała się także Karolina Jacniacka, która w najlepszych swoich startach zajęła VII miejsce na 200 m stylem motylkowym i IX lokatę na 100 m tym stylem.

Z kolei Martyna Goleń uplasowała się na VIII pozycji na 400 m stylem zmiennym. Na wyróżnienie zasługuje także Anita Janik, która była piąta w finale na sprinterskim dystansie 50 m stylem dowolnym.

Podczas zawodów w Olsztynie po raz pierwszy kraśnicka "Fala" wystawiła sztafetę na mistrzostwach Polski juniorów. Opłacało się. Dziewczęta, które tworzyły zespół sztafetowy 4x200 m stylem dowolnym (Wieczorek, Jacniacka, Goleń, Janik) zajęły wysokie VI miejsce dając się wyprzedzić tylko zawodniczkom ze Szczecina, Gorzowa, Radomia, Oświęcimia i Krakowa.

W pływackich mistrzostwach 15-latków, które rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim wystartowało dwóch reprezentantów z Kraśnika. Obaj uplasowali się w finałach B. Karol Grzywa w swoich najlepszych startach zajął XI miejsce na 1500 m stylem dowolnym oraz XVI miejsce na 400 m stylem dowolnym. Na tych samych dystansach pływał Kornel Sola zajmując dwukrotnie XVIII miejsce.