Kraśniccy pływacy przywieźli medale ze Świdnika i Zamościa ZDJĘCIA

SM
Karol Kuśmierz
Karol Kuśmierz Fala Kraśnik
Po blisko trzymiesięcznej przerwie wznowiono wojewódzkie ligi w pływaniu. Zawodnicy rywalizowali w Zamościu i Świdniku. Kraśniczanie przywieźli stamtąd kolejne medale.

W Zamościu rywalizowali zawodnicy młodsi (10-12 lat), z kolei w Świdniku zmierzyli się pływacy 13-letni i starsi. W sumie w Zamościu wystartowało 220 zawodników i zawodniczek z 17 klubów naszego województwa. Wśród nich było 23 reprezentantów i reprezentantek z Kraśnika. W tegorocznej edycji rywalizacja, jak zwykle, odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 12 lat oraz 10-11 lat.

Spośród naszych pływaków najlepiej zaprezentowała się 12-letnia Marysia Bryczek, która w obu swoich startach stawała na podium (II m-ce na 50 m st. dowolnym i III m-ce na 100 m st. grzbietowym). Bardzo dobrze zaprezentowali się również inni 12-latkowie: Julia Hajdenraich (IV m-ce na 50 m st. dowolnym i V m-ce na 100 m st. klasycznym), Martyna Rynkowska (VI m-ce na 100 m st. grzbietowym) oraz Piotr Krakowiak (III m-ce na 100 m st. klasycznym i VI m-ce na 100 m st. grzbietowym), Jakub Mazur (IV m-ce na 100 m st. grzbietowym i VII m-ce na 50 m st. dowolnym), Nataniel Jargiło (IV m-ce na 100 m st. klasycznym), Franciszek Włodarczyk (VI m-ce na 50 m st. dowolnym i VII m-ce na 100 m st. klasycznym), Jakub Kowalski (VIII m-ca na 50 m st. dowolnym i 100 m st. klasycznym).

W młodszej kategorii wiekowej na szczególną uwagę zasługuje występ 10-letniego Artura Siekaczyńskiego, który w rywalizacji z zawodnikami o rok starszymi zajął V m-ce na 100 m st. dowolnym. Co więcej - uzyskany czas - 1:17,32 klasyfikuje go w ścisłej czołówce w Polsce w swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii dwukrotnie IV m-ca zajmował 11-letni Karol Kuśmierz (100 m st. dowolnym i 100 m st. zmiennym). Pozostali zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe i w większości zajmowali miejsca w czołowej (punktowanej) dwunastce.

Bardzo udane były występy sztafet, które rywalizowały na dystansach 4x50 m st. dowolnym. Wśród 12-latków, zarówno dziewczęta (J. Hajdenraich, M. Rynkowska, Paulina Szymczyk, M. Bryczek), jak i chłopcy (F. Włodarczyk, J. Kowalski, P. Krakowiak, J. Mazur) zdobyli złote medale. Ponadto drugi zespół chłopców (Mateusz Masiak, Gabriel Majewski, N. Jargiło, Gabriel Pałyga) zdobył medal brązowy, ze stratą tylko 0,7 s do miejsca drugiego. Wśród 11-latków chłopcy (K. Kuśmierz, A. Siekaczyński, Łukasz Borsuk, Wiktor Opoka) zajęli II miejsce, zaś dziewczęta (Anna Bucoń, Aleksandra Kaproń, Magdalena Bucoń, Oktawia Wojtaszek) zajęły V miejsce.

Dzień później w Świdniku swoją pierwszą rundę ligi rozegrali zawodnicy 13 letni i starsi. W tych zawodach zobaczyliśmy 180 zawodników, w tym niemal wszystkich najlepszych w województwie. Z kraśniczan najlepiej spisali się: Karol Grzywa, który zajął II miejsce na 200m st. grzbietowym, Magdalena Wieczorek - III miejsce na 100m st. klasycznym i Anita Janik - III miejsce na 50m st. dowolnym. Tuż za podium uplasowali się: Martyna Goleń (IV miejsce na 100m st. klasycznym), Kornel Sola (IV miejsce na 200m st. dowolnym), Karolina Jacniacka (VI miejsce na 100m st. motylkowym) i Konrad Zapalski (VII miejsce na 200m st. dowolnym). Piąte miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4x50m st. zmiennym (K. Jacniacka, M. Wieczorek, M. Goleń i A. Janik).

W klasyfikacji drużynowej UKP Fala Kraśnik zajęła V miejsce z nieznaczną stratą ( 3 pkt.) do czwartej Orki Zamość.

Zawody rozegrano 31 marca. Kolejne ligowe zawody zaplanowano na 28 kwietnia w Biłgoraju (liga dzieci i młodzików) oraz w Kraśniku - 1 czerwca (liga open).