II runda zawodów ''O Laur Lubelskiego Koziołka'' za nami

SM
Mateusz Latosiewicz wywalczył swój pierwszy dyplom na arenie wojewódzkiej
Mateusz Latosiewicz wywalczył swój pierwszy dyplom na arenie wojewódzkiej Fala Kraśnik
Kolejna runda zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka" za nami. W pływackiej imprezie wzięło udział 320 zawodników. Wśród nich znalazło się 19 najmłodszych pływaków UKP "Fala" Kraśnik.

Zawody rozegrano na początku maja na krytej pływalni MOSiR w Lublinie.

Nasi reprezentanci z rocznika 2002 po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony rywalizując w imprezie na dystansie 50 m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt wysokie III miejsce zajęła Anna Bucoń. Nie lada osiągnięciem może się pochwalić także Oktawia Wojtaszek, która była piąta. Z kolei wśród chłopców w dekorowanej "dziesiątce" można było zobaczyć aż czterech reprezentantów kraśnickiego klubu. Byli to: Artur Siekaczyński - II miejsce, Filip Bożek - III, Wiktor Opoka - V i Filip Iracki i IX.

Pierwsza runda zawodów "O Laur Lubelskiego Koziołka. Kliknij, by przeczytać więcej

W rywalizacji 9-latków, którzy rywalizowali na dystansie 25 m stylem dowolnym Krzysztof Kijewski zajął II miejsce uzyskując taki sam czas, jak zwycięzca. Na podium stanął również Piotr Borsuk, który był dziewiąty.

W najmłodszej kategorii wiekowej (2004 i młodsi) swój pierwszy dyplom na arenie wojewódzkiej wywalczył 7-letni Mateusz Latosiewicz. Młody pływak zajął wysokie IX miejsce, mimo iż rywalizował z dziećmi o rok starszymi (podczas pierwszej rundy zawodów wywalczył XII miejsce).

Pozostali zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe i notowali awans o kilka miejsc w porównaniu do I rundy.