Tegoroczne Dni Kraśnika rozpoczną się w sobotę (3 lipca). W godz. 15-19 na obiektach MOSiR trwać będzie Festiwal Rodzinny, a tuż przy Centrum Kultury i Promocji nie zabraknie stoisk z lokalnym rękodziełem.
Tradycyjnie, Dni Kraśnika będą połączone ze Świętem 24 Pułku Ułanów. Ta część odbędzie się w sobotnie popołudnie w starej części miasta. Na godz. 15 zaplanowano zwiedzanie Muzeum Pułku Ułanów (ul. Piłsudskiego 7), a dwie godziny później, pod pomnikiem przy kościele pw. WNMP odbędzie się zbiórka, po której nastąpi przemarsz w kierunku byłej Wartowni, a następnie - o godz. 17:40 - będzie miał miejsce Apel Pamięci.
O godz. 17 w fabrycznej dzielnicy miasta rozpocznie się z kolei „Wieczór niepoważny”, czyli kabarety i stand-up dla starszej publiczności. Na scenie zobaczymy Kabaret Fifa-Rafa oraz nietypowy stand-up w wykonaniu Adama Snopka. Pierwszy dzień imprezy zakończy się koncertem Projektu Volodia, który wejdzie na scenę o godz. 20:30.
Dni Kraśnika 2021. Co nas czeka w niedzielę?
Drugiego dnia świętowanie przeniesie się do starej części miasta. O godz. 9 ponownie będzie można zwiedzać Muzeum Pułku Ułanów, a półtorej godziny później w kościele pw. WNMP odbędzie się uroczysta Msza święta, po której nastąpi oddanie hołdu poległym.
Od godz. 11:30 w parku im. Jana Pawła II i na stadionie LKS „Tęcza” Kraśnik odbędzie się Piknik Rodzinny, który zostanie połączony z pokazami militarnymi. W trakcie pikniku także nie zabraknie stoisk z lokalnym rękodziełem.
O 19:30 w kraśnickim amfiteatrze pod hasłem „Noc jeszcze młoda” rozpoczną się koncerty, Najpierw na scenie zaprezentują się lokalne wokalistki, w tym Kinga Wołoszyn - uczestniczka trzeciej edycji programu „The Voice Kids”. Gwiazdą wieczoru będzie Viki Gabor.
Obowiązują ograniczenia
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Kraśnika 2021 jest bezpłatny, obowiązuje jednak ograniczona liczba miejsc. W związku z tym, by móc uczestniczyć w niedzielnych koncertach w kraśnickim amfiteatrze, należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę. Są one dostępne od poniedziałku (21 czerwca) w Centrum Kultury i Promocji (al. Niepodległości 44).
Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia znajdziecie na plakacie lub tutaj.
Rzeszów. Spacer szlakiem sklepów i warsztatów z okresu okupacji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?