Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znani pisarze, podróżnicy, postacie polskiej kultury. W pleszewskiej bibliotece znów będą gościć wyjątkowe osoby

Damian Cieślak
Damian Cieślak
archiwum biblioteki
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pozyskała 30 tys. zł na realizację już piątej edycji projektu czytelniczego „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”. A to oznacza, że w książnicy znów będą goście wyjątkowe postacie polskiej kultury i nie tylko.

Od maja do grudnia 2021 roku przeprowadzonych zostanie wiele wydarzeń kulturalnych i czytelniczych skierowanych do szerokiego grona odbiorców. - W tym czasie odwiedzą nas podróżnicy i autorzy książek Tomasz Michniewicz, Piotr Milewski, himalaista – Adam Bielecki, reportażyści, w tym Jacek Hugo-Bader. Podczas wrześniowej ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania wspólnie z pleszewianami „Moralność Pani Dulskiej” czytać będzie popularna aktorka Barbara Bursztynowicz - mówi Zuzanna Musielak-Rybak, dyrektor biblioteki.

"Biblioteczna Akademia Rozmaitości" to także cykl różnorodnych wykładów począwszy od tematu fotografii reporterskiej, gwary wielkopolskiej po prelekcję przybliżającą twórczość znanego w regionie poety – Mariana Cezarego Abramowicza. Kontynuowane będą również wystawy fotograficzne prezentujące m.in. prace członków działającego przy bibliotece Klubu Lokalni Pstrykacze PPL.

- Nie zapomniamy o młodszych czytelnikach. Dla nich już 11 maja odbędzie się spotkanie autorskie z ilustratorką książek popularnej serii o Basi – Marianną Oklejak, a w lipcu i sierpniu, jak co roku będą mogli wziąć udział w czytelniczych konkursach. Niewątpliwą atrakcją na rozpoczęcie letnich wakacji będzie Festiwal Nowych Technologii – trzydniowa impreza przybliżająca młodym ludziom nowinki naukowe. Zorganizowane zostaną m.in. warsztaty projektowania 3D, chemiczno-fizyczne, programowania robotów czy prezentacje naukowe. Naukowy weekend wieńczyć będzie spotkanie ze znanym popularyzatorem astronomii i dziennikarzem – Karolem Wójcickim - opowiada Izabela Wegner, kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego w pleszewskiej książnicy.

Już 2 maja zostanie zorganizowany rajd rowerowy. Ze względu na obostrzenia pandemiczne będzie miał on inną niż dotychczas formułę. Uczestnicy pojadą indywidualnie trasą opracowanego przez bibliotekę questu rowerowego, która prowadzi m.in. przez Kowalew, Lutynię i Suchorzew. Jak zwykle pracownicy książnicy zaproponują rowerzystom sporo okołoliterackich atrakcji.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, ” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych w ramach programów “Partnerstwo dla książki”.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Daj książce drugie życie! Biblioteka Publiczna Miasta i Gmin...

Artur Barciś - popularny aktor teatralny i filmowy, występował w takich produkcjach, jak: "Miodowe lata", "Ranczo".

Znani i lubiani gościli w pleszewskiej bibliotece. Pamiętaci...

Pleszew. To najdroższy dom do kupienia w naszej okolicy. Jest stylowy

Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie na przełomie stuleci

Opuszczone więzienie. Wyjątkowe zdjęcia. Jesteście gotowi za...

Gmina Czermin. Rozpoczął się drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej

Taterniczki – kobiety na szczycie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto