Zapasy: Cztery medale wolniaków z Lubelszczyzny podczas młodzieżowych MP

SZUPTI
Zapaśnicy z klubów Lubelszczyzny wywalczyli cztery medale podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w stylu wolnym. Impreza w sobotę, 20 października odbyła się w Białogardzie.

Wicemistrzem kraju został Radosław Kurowski z Górnika Łęczna (kategoria 55 kg), ulegając w pojedynku finałowym Adamowi Słowińskiemu z LKS Ceramik Krotoszyn.

Brązowe krążki przypadły natomiast reprezentantom LUKSSuples Kraśnik: Sebastianowi Pawlakowi (74 kg) i Krystianowi Misztalowi (84 kg) oraz Grzegorzowi Królowi z JLKS Olimp Janów Lubelski (120 kg). Zapaśnicy na białogardzkich matach rywalizowali w siedmiu kategoriach wagowych.

W punktacji drużynowej mistrzostw triumfowała ekipa AKS Białogard (116 pkt.), wyprzedzając ZKS Slavię Ruda Śląska (110 pkt.) i LKS Ceramik Krotoszyn (103 pkt.). Na ósmym miejscu sklasyfkowany został zespół Suplesu Kraśnik (42 pkt.), na dziesiątym Górnik Łęczna (34 pkt.), zaś dwa oczka niżej JLKS Olimp Janów Lubelski (25 pkt.).