Wystartował nowy cykl City Trail. Zobacz uczestników biegu w Lublinie

know
Sean Doyle wygrał w Lublinie pierwszy wyścig nowego cyklu biegów City Trail. 5-kilometrową trasę nad Zalewem Zemborzyckim pokonało 255 osób. Najlepszą z kobiet była Dominika Łukasiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jesienno-zimowa edycja składać będzie się w sumie z pięciu biegów (kolejny 26 listopada).

Sobotni bieg nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie ukończyło 61 kobiet oraz 194 mężczyzn. Najszybszy był 35-letni Seac Doyle, któremu przebiegnięcie 5 kilometrów zajęło 16 minut 25 sekund. Ze stratą 10 sekund linię mety minął 42-letni John Kinsella. Obaj biegacze reprezentowali klub Limerickrunning. Trzeci na mecie był Adam Świrgoń z Lublina (17:06).

Najlepsza z kobiet, Dominika Łukasiewicz (19:40) na metę przybiegła na 32. miejscu. Na podium pierwszej klasyfikacji kobiet znalazły się również Natalia Zych z Lublina (20:24) oraz Magdalena Sekuła z Franciszkowa (20:36).

Najstarszym uczestnikiem biegu głównego był 73-letni Stanisław Makarski z Lublina (27:08), natomiast najmłodszymi biegaczami byli 16-letni Gabriela Ciurska, Maciej Nowakowski i Miłosz Bancerz.

Oprócz biegu głównego w rywalizacji uczestniczyli również najmłodsi entuzjaści biegowej rekreacji.