Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wyjątkowa publikacja o mieszkańcach Kraśnika i powiatu kraśnickiego. Pierwszy tom "Słownika biograficznego ziemi kraśnickiej" już gotowy

Katarzyna Puczyńska
Przejdź do galerii i zobacz, jak wygląda słownik oraz nowe wydanie "Regionalisty" czasopisma Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego.
Przejdź do galerii i zobacz, jak wygląda słownik oraz nowe wydanie "Regionalisty" czasopisma Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego. fot. udostępnione przez Kraśnickie Towarzystwo Regionalne
Słownik ma 400 stron objętości, 31 autorów, niespełna 160 biogramów - historycy i regionaliści z Kraśnika wspólnie wydali pierwszy tom "Słownika biograficznego ziemi kraśnickiej". Co w nim znajdziemy? Gdzie i za ile można go kupić? Sprawdź w artykule.

Słownik zawiera życiorysy mieszkańców Kraśnika i powiatu kraśnickiego, którzy zapisali się w historii naszego regionu.

- Wśród autorów słownika są profesjonalni badacze historii, jak i społecznicy, hobbyści, pasjonaci dziejów lokalnej społeczności, którzy zupełnie bezinteresownie zaangażowali się w jego powstanie. Dzięki nim znajdziemy w słowniku osoby związane z miastem lub regionem kraśnickim poprzez urodzenie, kształcenie, pracę zawodową, działalność literacką, społeczną, sportową lub polityczną - wyjaśnia Stanisław Kamyk Kamieński, redaktor naczelny i inicjator wydania słownika, kraśnicki regionalista, poeta, członek zarządu KTR.

Redakcji naukowej publikacji podjął się znany urzędowski regionalista - prof. dr hab. Marian Surdacki, kierownik Katedry Historii Opieki Społecznej KUL.

Historia mieszkańców Kraśnika i okolic

Oprócz sprawdzonych informacji i ciekawych życiorysów mieszkańców znajdziemy także dołączone zdjęcia oraz przypisy, dzięki czemu można rozszerzyć swoją wiedzę o bohaterach słownika.

Książkę można kupić, w cenie 30 zł m.in. w księgarniach Avalon (także wysyłko za pośrednictwem Allegro), księgarni LEX, Centrum Kultury i Promocji a także za pośrednictwem KTR.

W planach są kolejne części publikacji.

- Każdy kto uważa, że dana osoba powinna w słowniku się znaleźć, może ją zgłosić np. e-mailowo redaktorowi naczelnemu pisząc na adres: [email protected] lub stworzyć jej biogram - zaznaczają autorzy.

Publikację wydało Kraśnickie Towarzystwo Regionalne. Jak zaznaczają jego członkowie udało się to dzięki wsparciu władz dziewięciu gmin z terenu naszego powiatu: miasto Kraśnik, miasto Annopol, gmina Dzierzkowice, gmina Kraśnik, gmina Gościeradów, gmina Trzydnik Duży, miasto Urzędów, gmina Wilkołaz oraz Zakrzówek oraz powiat kraśnicki, które finansowo wsparły wydanie książki. Przyczyniło się też do tego województwo lubelskie za pośrednictwem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Wojewódzkiej Rady Towarzystw Regionalnych.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krasnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto