UKP "Fala" Kraśnik. Sprawdź, jak spisali się młodzi pływacy na finale Multi Ligi i mistrzostwach województwa

Katarzyna Puczyńska
Pływacy Fali mają za sobą pracowity weekend. 16 listopada wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci (10-11 lat) w Zamościu. Następnego dnia wystartowali w finale Multi Ligi ( Dzieci i Młodzicy 11-12 lat oraz Liga Open). Sprawdźcie, jak im poszło.

Fala Kraśnik po raz kolejny dowiodła swoich umiejętności!

Najmłodsi pływacy wzięli w sobotę udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu w Zamościu.
Czteroosobowa ekipa Fali - Blanka Konopka, Mateusz Zapalski, Jolanta Kwietniewska i Gabriel Świca - pod okiem trenera Mariusza Kwietniewskiego zaliczyli bardzo dobry start.

Najlepiej zaprezentowała się Jolanta Kwietniewska, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni woj. lubelskiego na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Gabriel Świca zajął V miejsce na dystansie 100 m st. klasycznym oraz VI na 200 m st. zmiennym.

Finał Multi Ligi

Kolejnego dnia na pływalni Aqua Lublin rozegrano zawody Multi Ligi Wojewódzkiej w pływaniu, które stanowiły jednocześnie podsumowanie pięciu rund Lig Wojewódzkich ( Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat i Ligi Open). Starowało ok. 330 zawodników z 19 klubów.

- Zawodnicy Fali zdobyli w tych zawodach w sumie 10 medali (3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe) plasując się na IV miejscu w klasyfikacji medalowej - podkreśla trener Grzegorz Mazurek.

Wyniki:

• Amelia Wysocka - I miejsce na 200m st. zmiennym i I miejsce na 400m st. dowolnym - zawodniczka trzeci raz z rzędu została najlepszą zawodniczką całej Ligi ( w 2017, 2018 i 2019 roku)
  • Gabriela Surowiec - II miejsce na 100m st. klasycznym i III miejsce na 400m st. Gabrysia zajęła II lokatę w klasyfikacji najlepszej zawodniczki Ligi ( również po raz kolejny)
  • Paweł Bucoń - II miejsce na 400m st. dowolnym i III miejsce na 200m st. zmiennym oraz został II zawodnikiem Ligi Dzieci i Młodzików 2019
  • Dawid Dzięgielewski ( IV miejsce na 100m st. klasycznym)
  • Wojciech Siekaczyński ( dwukrotnie IV miejsce na 200m st. zmiennym i 400m st. dowolnym)
  • Milena Sosnówka ( dwukrotnie IV miejsce 100m st. klasycznym i 400m st. dowolnym)
  • Emilia Wielgus ( VI miejsce na 200m st. zmiennym)

Bardzo dobrze zaprezentowały się także sztafety 12-latków 4x100m st. dowolnym. Dziewczęta ( A. Wysocka, E. Wielgus, M. Sosnówka i G. Surowiec) odniosły zdecydowane zwycięstwo! Chłopcy (W. Siekaczyński, D. Dzięgielewski , Patryk Mączka i P. Bucoń) zajęli II miejsce.

Wyniki w Lidze Open (młodzicy 13-sto letni i juniorzy):

• Zofia Szewczyk - II miejsce i nowy rekord Klubu na 200m st. dowolnym – 2:06,66s
  • Maja Ryfka - III miejsce na 100m st. grzbietowym
  • Piotr Borsuk- IV miejsce na 100m st. grzbietowym, w klasyfikacji najlepszych zawodników całej Ligi zajął II lokatę
  • Patryk Kasperski (VI miejsce na 400m st. zmiennym)
  • Oliwia Sosnówka (VI miejsce na 200 m st. motylkowym)
  • Anna Wilk ( IV miejsce na 400m st. zmiennym)

- W punktacji drużynowej całorocznych zmagań – UKP Fala Kraśnik zajęła II miejsce. Zakończyły się zmagania ligowe w pływaniu w roku 2019. Były one bardzo udane dla zawodników Fali, którzy kolejny już raz udowodnili, że znajdują się w ścisłej czołówce pływaków w województwie lubelskim - dodaje Grzegorz Mazurek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani