UKP Fala Kraśnik. Młodzi pływacy na podium. Puchar Roztocza w Zamościu (DUŻO ZDJĘĆ)

KP
Zawodnicy UKP Fala Kraśnik najlepsi! Młodzi pływacy zdobyli najwięcej medali z wszystkich klubów startujących w zawodach Puchar Roztocza w Zamościu - wywalczyli łącznie 46 medali w tym 12 złotych, 17 srebrnych i 17 brązowych. Zobaczcie zdjęcia.

XIV edycja Pucharu Roztocza odbyła się w dniach 25-26 maja. Wystartowało 170 zawodników z 20 klubów. Rywalizowano w 3 kategoriach wiekowych: dzieci 11 lat i młodsi, młodzicy 12-13 lat i open.

• Gabriel Świca ( 2 medale brązowe)

- Taka liczba zdobytych medali spowodowała oczywiście, że aż „roiło się” od naszych zawodników we wszelkich klasyfikacjach - opisuje trener Grzegorz Mazurek.

W najważniejszej klasyfikacji najlepszych zawodników bez względu na styl ( tzw. Puchar Roztocza) wśród zawodniczek 12-13 lat zwyciężyła A. Wysocka, a M. Ryfka zajęła III miejsce.

Wśród najlepszych delfinistek III miejsce zajęła J. Kwietniewska ( kategoria 11 lat i młodsi).
Klasyfikację najlepszych grzbiecistek 12-13 lat zawodniczki Fali – zwyciężyła Maja Ryfka ( jednocześnie zajęła II miejsce w kat. Open), druga była G. Surowiec, a A. Wąsik.
Wśród kraulistek 12-13 lat zdecydowanie dominowała A. Wysocka ( jednocześnie wywalczyła III miejsce w kat. Open), a najlepszą żabkarką 12-13 lat została A. Wilk ( jednocześnie zajęła II miejsce w kat. Open).
Wśród chłopców na podium klasyfikacji stylowych stanęli: M. Wilk ( III miejsce w klasyfikacji delfinistów 11 lat i młodsi), B. Paszkowski ( najlepszy grzbiecista 12-13 lat i jednocześnie II miejsce w kat. Open), W. Siekaczyński (III miejsce wśród grzbiecistów 12-13 lat), G. Świca ( III miejsce wśród najlepszych żabkarzy 11 lat i młodsi), D. Dzięgielewski ( II miejsce wśród najlepszych żabkarzy 12-13 lat).

Przed zawodnikami Fali najważniejsze imprezy sezonu letniego.

Już za tydzień swoje mistrzostwa rozegrają dzieci 10 i 11 lat oraz młodzicy - 12 lat. Tydzień później w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartują młodzicy-13 lat.

- Pod koniec czerwca rozegrane zostaną Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, a w lipcu odbędzie się seria Mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów we wszystkich kategoriach wiekowych - dodaje Grzegorz Mazurek.

Kraśnik. Za nami zawody II rundy Ligi Wojewódzkiej Open. UKP Fala Kraśnik zwycięzcą w klasyfikacji drużynowej (ZDJĘCIA, WIDEO)