UKP Fala Kraśnik: Konrad Zapalski mistrzem Polski juniorów (ZDJĘCIA)

oprac. SM
Konrad Zapalski został mistrzem Polski juniorów 15-16 lat w pływaniu na dystansie 5000 m. Zawody rozegrano w Kryspinowie koło Krakowa. W imprezie wystartowało siedmioro reprezentantów kraśnickiego klubu. materiały klubu

Choć Zapalski bronił tytułu sprzed roku to nie był faworytem. Za tego uchodził Radosław Sinichine z „Kormorana” Olsztyn, który tydzień temu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy juniorów w Chorwacji, gdzie zajął wysokie 17 miejsce. Kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy juniorów na wodach otwartych odbyły się w czerwcu na pływalni 50 m podczas mistrzostw Polski juniorów – tam Sinichine wygrał z Zapalskim wypełniając minimum i pojechał na MEJ). W Kryspinowie doszło do rewanżu w warunkach wód otwartych i Konrad Zapalski zwyciężył z przewagą 47 sekund!

- W tej samej kategorii wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Magdalena Wieczorek – sukces tym większy, że był to debiut Magdy na takiej imprezie - cieszy się Grzegorz Mazurek z UKP "Fala" Kraśnik. - Debiutowali także 14-latkowie - Julia Hajdenraich i Mateusz Masiak. Osiągnęli życiowe rezultaty: Julia wywalczyła brązowy medal, a Mateusz został IV juniorem młodszym w Polsce - dodaje.

Duży szacunek wśród wszystkich obserwatorów mistrzostw zyskał Konrad Sola, który najpierw wywalczył brązowy medal juniorów 17-18 lat na 7500 m (przegrał srebro o 0,5 s), a drugiego dnia popłynął 10000 m i zajął V miejsce w klasyfikacji open.

Fala wystawiła również dwie sztafety 3x3000 m. Sztafeta I w składzie Konrad Zapalski, Igor Prószyński i Magdalena Wieczorek wywalczyła srebrny medal wśród juniorów (jednocześnie V miejsce w klasyfikacji open), a sztafeta II (Maciej Krawiec, Mateusz Masiak i Julia Hajdenraich) zajęła X miejsce w klasyfikacji open.
W sumie „Fala” wywalczyła 5 medali zajmując 4 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski.

Teraz przed pływakami ok. 3 tygodni przerwy wakacyjnej. Od połowy sierpnia wznawiają treningi i przygotowania do kolejnego sezonu.