Tygodniowy przegląd prasy (Kraśnik, 19.09-25.09.2021), poznaj najważniejsze informacje z Kraśnika

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Kraśnika nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Kraśnika nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kraśnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.09 a 25.09.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Poszukiwane alimenciarki z woj. lubelskiego. Te kobiety są nieuchwytne. Rozpoznajesz je?”?

Przegląd tygodnia Kraśnik od 19.09 do 25.09.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Poszukiwane alimenciarki z woj. lubelskiego. Te kobiety są nieuchwytne. Rozpoznajesz je?

Te kobiety są poszukiwane przez lubelskich policjantów w myśl art. 209 par. 1 Kodeksu karnego za niepłacenie alimentów. Zobacz zdjęcia poszukiwanych alimenciarek. Rozpoznajesz którąś z nich? Skontaktuj się z policją. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pierwsze gwiazdy sportu uhonorowane w kraśnickiej Alei Gwiazd. Zobacz zdjęcia

W piątek, 24 września przed Centrum Kultury i Promocji zostały odsłonięte gwiazdy najwybitniejszych kraśnickich sportowców. Pomysłodawcą Alei Gwiazd jest Mirosław Sznajder, były sportowiec, dziennikarz, autor artykułów i książek o historii Kraśnika.

📢 Realia walk o niepodległość Polski. Piknik historyczno-naukowy i przysięga nowych terytorialsów w Lublinie. Zobacz zdjęcia

Na terenie kompleksu wojskowego przy Drodze Męczenników Majdanka 70 w Lublinie w sobotę (25 września) odbyły się dwa ważne wydarzenia. Pierwszym ważnym sobotnim wydarzeniem była przysięga lubelskich terytorialsów. Przysięgę na sztandar 2 LBOT tym razem złożyło 77 ochotników – mieszkańców naszego regionu. Drugim z nich był piknik historyczno-naukowy pod hasłem „Służąc Polsce” zorganizowany w ramach obchodów 100. rocznicy oficjalnego zakończenia wojny polsko-bolszewickiej i 99. rocznicy objęcia Garnizonu Lublin przez 8. Pułk Piechoty Legionów. Zobacz szczegółową fotorelację naszego fotoreportera – Łukasza Kaczanowskiego. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Tygodniowa prasówka 19.09-25.09.2021 Kraśnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kraśniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 To był niecodzienny bieg! Świdniczanie wskoczyli w piżamy i pobiegli charytatywnie. Zobacz zdjęcia

To był niecodzienny bieg! W sobotę (25.09) rozbiegani mieszkańcy Świdnika zamiast w sportową odzież wskoczyli w wygodne piżamy. A wszystko to w ramach Charytatywnego Biegu „Obudź w sobie Anioła”, który ruszył o godzinie 11.00 z placu Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Biegający Świdnik, którzy w ten sposób wyrazili swoją solidarność z małymi pacjentami oddziału onkologii. W trakcie sportowej imprezy, odbyła się również zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji „Gdy Liczy Się Czas”. Aby zobaczyć zdjęcia kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo, naciskając strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Koronawirus w Polsce. Blisko tysiąc zakażeń w kraju. Województwo lubelskie na drugim miejscu

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący zakażeń koronawirusem w Polsce. Tym razem w kraju odnotowano 917 nowych zarażeń, z czego 143 dotyczy woj. lubelskiego.

📢 Prąd, gaz i woda będą jeszcze droższe. Podwyżki mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Do 5,5 proc. dobiła także inflacja

Zbliżający się rok nie będzie łatwy dla naszych domowych budżetów. Od wielu tygodni mówi się, że ceny prądu mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Oprócz tego większe będą opłaty za gaz i za wodę. Nie pomaga nam także inflacja, która w ujęciu rocznym według finalnego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego za sierpień, wynosi 5,5 proc.

📢 Poprawka "antyrozwodowa". Zyskają najubożsi samotni rodzice. Według ekspertów, stracą zarabiający 4 tys. zł brutto i więcej

Posłowie PiS zaproponowali zmiany w rozliczaniu się rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci. Nowa regulacja, według polityków, będzie m.in. przeciwdziałać fikcyjnym rozwodom. Opozycja twierdzi, że niektórzy rodzice na zmianach stracą.

📢 Mieszkańcy gminy Chełm: "Nie po to na wieś przyszliśmy, żeby wracać do miasta"

Chełm chce wchłonąć podmiejskie sołectwa. Ale mieszkańcy protestują. – To skok na kasę, ale nie oddamy naszej gminy – mówią.

📢 Lubelskie wieże ciśnień. Od tych budowli nie oderwiesz wzroku! Zobacz zdjęcia

Zobacz niezwykłe budowle, jakimi są wieże ciśnień w województwie lubelskim. Ich kształt naprawdę potrafi zaskoczyć! Warto przy tym dodać, że część z nich została wpisana do rejestru zabytków. Kliknij w przycisk „zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Popularne oszustwa, przez które mieszkańcy Lubelszczyzny regularnie tracą swoje pieniądze. Poznaj ich schemat i nie daj się oszukać!

W ostatnim czasie na terenie Lubelszczyzny w przerażającym tempie rośnie popularność oszustw, przez które wielu mieszkańców naszego regionu traci swoje pieniądze. Poznaj najpopularniejsze schematy, jakimi posługują się oszuści i nie daj się nabrać.

📢 Emocje były ogromne! Zobacz kibiców Motoru Lublin na finałowym meczu ze Spartą Wrocław

To był jeden z najładniejszych meczów przy Al. Zygmuntowskich od wielu lat. Niemal w każdym wyścigu kibice emocjonowali się zaciętą walką na torze. Wypełniony po brzegi stadion w Lublinie niósł dopingiem zespół gospodarzy do ostatniego biegu. Zobacz naszą galerię fanów żużlowców Motoru na meczu ze Spartą Wrocław. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bezpłatne imprezy weekendowe w woj. lubelskim. Sprawdź, gdzie warto się wybrać w weekend 24-26 września na Lubelszczyźnie

Jakie darmowe wydarzenia czekają na mieszkańców województwa lubelskiego w weekend 24-26 września? Sprawdziliśmy! W powyższej galerii przedstawiamy najciekawsze imprezy, jakie odbędą się w ciągu najbliższych dni na Lubelszczyźnie. A jest w czym wybierać! Przekonaj się - kliknij w przycisk „zobacz galerię” (powyżej) i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Ponad 800 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący zakażeń koronawirusem w Polsce. Tym razem w kraju odnotowano 813 nowych zarażeń, z czego 132 dotyczy woj. lubelskiego.

📢 „Kwarantanna” nadawcą fałszywej wiadomości. „Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny”. Lubelski sanepid ostrzega

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie ostrzega mieszkańców przed fałszywymi wiadomościami SMS. - Inspekcja Sanitarna nie jest autorem tej wiadomości – czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

📢 Ponad 2 miliardy złotych pomocy dla przedsiębiorców i samorządów. Od 30 lat Lubelska Fundacja Rozwoju wspiera gospodarkę regionu

Ważne wydarzenie dla Lubelskiej Fundacji Rozwoju. Jedna z najdłużej działających agencji rozwoju regionalnego w Europie Środkowo-Wschodniej świętuje 30 lat swojej działalności. Przez trzy dekady LFR zrealizowała ponad 300 projektów. 23 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się jubileuszowa konferencja z okazji okrągłej rocznicy. - Bez fałszywej skromności mogę stwierdzić, że takiej prorozwojowej instytucji pozarządowej Lubelszczyzna nie miała nigdy wcześniej – mówił prof. Andrzej Kidyba, prezes Lubelskiej Fundacji Rozwoju, który zarządzą instytucją od początku jej istnienia. Zobacz fotorelację z tego wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pozbędziesz się elektrośmieci i w zamian otrzymasz sadzonki wrzosów

Jeżeli komuś w domu zalega nieprzebny, żużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny może się go bez problemu pozbyć. Wystarczy wziąć udział w akcji Castoramy Polska "Kwiaty za elektrograty", która trwa od 23 do 25 września. Podczas akcji wszystkie sklepy Castorama zbierają zużyty sprzęt domowy, w zamian rozdają sadzonki pięknych wrzosów.

📢 Kraśnik. Ekologiczny program Szkoła Zero Waste dobiegł końca. Zwycięzcy odwiedzili Centrum Nauki Kopernik

Ekologiczny program „Szkoła Zero Waste” był skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego głównym celem była edukacja młodzieży w zakresie podejmowania działań proekologicznych. Zwycięzcy w nagrodę pojechali do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

📢 Powiat janowski. Autobus uderzył w cysternę, 29 poszkodowanych i zablokowana droga. Na szczęście to tylko ćwiczenia strażaków na S19. Zobacz

„Na obwodnicy Janowa Lubelskiego doszło do wypadku z udziałem autobusu i cysterny. W sumie poszkodowanych zostało 29 osób. Droga jest całkowicie zablokowana” - tak w skrócie można przedstawić scenariusz ćwiczeń strażaków z powiatu janowskiego, które odbyły się na drodze ekspresowej S19. Zobacz zdjęcia.

📢 Trwa 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Na inauguracji "Ordonka". Zobacz zdjęcia

W Białej Podlaskiej trwa święto muzyki klasycznej. Rozpoczął je spektakl muzyczny o karierze Hanki Ordonówny, która swoje pierwsze kroki na scenie stawiała na deskach lubelskiego kabaretu.

📢 Blisko tysiąc nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Woj. lubelskie nadal w czołówce

W czwartkowym (23 września) komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Ile z nich dotyczy województwa lubelskiego?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

TSUE na wojnie z Polską

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie