Tygodniowy przegląd prasy 7.08.2022: Kraśnik, 31.07-6.08.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Kraśnika

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kraśnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Kraśnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Kraśnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.07 a 6.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów”?

Przegląd tygodnia: Kraśnik, 7.08.2022. 31.07 - 6.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów

Astrologowie uważają, że przyczyną konfliktów między niektórymi osobami, może być ich data urodzenia. Osoby o pewnych znakach zodiaku nie potrafią złapać ze sobą pozytywnego kontaktu i się zaprzyjaźnić. W najlepszym wypadku wolą schodzić sobie z drogi, w najgorszym - dochodzi między nimi do ostrych awantur. Sprawdź w artykule, jakie znaki zodiaku się nie lubią!

📢 Trwa Meeting of Styles. Lublin zamienił się w stolicę graffiti [ZDJĘCIA]

Lublin znowu zamienił się w stolicę street artu za sprawą festiwalu „Meeting of styles”. Do miasta zjechali się grafficiarze z całej Polski i świata, by przybliżyć mieszkańcom sztukę, często mylnie kojarzoną z wandalizmem. Zobacz zdjęcia i przekonaj się, że graffiti to prawdziwa sztuka, która wprowadza na nudne szare ściany życie i nadaje im dużo koloru! Pracę grafficiarzy na żywo możecie zobaczyć jeszcze w niedzielę (7 sierpnia) przy hali Globus, od strony ulicy Zana, a zachętą do tego niech będzie nasza sobotnia fotorelacja! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tancerka z Lubelszczyzny wystąpi w programie „Taniec z gwiazdami”. Z kim zatańczy Julia Suryś i kiedy zobaczymy ją na ekranie?

W jesiennej edycji Tańca z gwiazdami zadebiutuje tancerka z Lubelszczyzny. Julia Suryś zatańczy z aktorem Michałem Mikołajczakiem.

Tygodniowa prasówka 7.08.2022: 31.07-6.08.2022 Kraśnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Kraśniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kolejny dzień Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pani Dorota i pan Mariusz odnowili przyrzeczenia małżeńskie [ZDJĘCIA]

Piątkowa wędrówka pątników należała do stosunkowo krótkich, ponieważ uczestnicy lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę mieli do przejścia „tylko” 16,5 kilometra. Na tym etapie wędrówki, jak co roku, wzięli udział we mszy świętej odprawianej w Sanktuarium u Świętej Otylii w Urzędowie. W trakcie Eucharystii miało miejsce symboliczne wydarzenie.

📢 Zamość. Wybierać i kupować! Fotoreportaż z pawilonu MHD w Zamościu z lat 60. ub. wieku

Te zdjęcia są jak wehikuł czasu. W 1967 fotograf Józef Dufa wybrał się do nowo otwartego pawilonu MHD przy ul. Lubelskiej w Zamościu. Zobaczył tam na wystawię pralkę „Frania”, szeroki wybór alkoholi, wód kwiatowych, ale także zabawek i innych towarów. Wszystko uwiecznił swoim obiektywem, jakby... nie mógł uwierzyć (takie odnosi się wrażenie) w „nowoczesność”, która wdarła się do jego rodzinnego miasta. Na zdjęciach widzimy także personel i klientów owego sklepu.

📢 Trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie. Zobacz zdjęcia z nocnego pokazu balonów w Parku Zdrojowym

W Nałęczowie od czwartku do niedzieli trwają 17. Międzynarodowe Zawody Balonowe. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje, wśród których są m.in. nocne pokazy balonów w Parku Zdrojowym. Zobacz zdjęcia! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 W tych weekendowych (5-7 sierpnia) wydarzeniach na Lubelszczyźnie możesz wziąć udział za darmo! Zobacz, co wydarzy się w regionie

Zawody w lotach balonem, największy jarmark na Lubelszczyźnie, Festiwal Języka Polskiego, dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz cała masa festynów i festiwali - taki będzie pierwszy sierpniowy weekend w województwie lubelskim. Sprawdź, na jakie darmowe wydarzenia szczególnie warto się wybrać 5-7 sierpnia w naszym regionie! Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Za pątnikami drugi dzień wędrówki. Zobacz zdjęcia

Za pątnikami już drugi dzień wędrówki na Jasną Górę. Tego dnia pokonali 29 kilometrów. Pomiędzy wyznaczoną trasą z Bełżyc do Urzędowa, konkretnie w Chodlu, pielgrzymi uczestniczyli w Mszy Świętej. W piątek rano wyruszyli z Urzędowa w dalszą podróż by 14 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Trwa 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Pątnicy dotarli do Bełżyc i wyruszyli w dalszą drogę. Zobacz zdjęcia

Upłynął już pierwszy dzień tegorocznej Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy, po przejściu ponad 26 km dotarli do Bełżyc, gdzie spędzili noc, skąd w czwartkowy (4 sierpnia) ranek wyruszyli w dalszą trasę. Pielgrzymi podzielili się na dwie kolumny - jedna kieruje się w stronę Urzędowa, zaś druga - do Opola Lubelskiego. Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pątnicy wyruszyli w drogę. Rozpoczęła się 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

  1. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Drogowskazy wiary” ze śpiewem na ustach wyruszyła w środę (3 sierpnia) sprzed archikatedry w Lublinie. Przed pątnikami ponad 320 km wędrówki. Pielgrzymi, poza osobistymi intencjami, będą się modlić o pokój na świecie. Na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Zobacz zdjęcia!

📢 To największy taki jarmark w regionie. Po raz dwudziesty twórcy ludowi, rzemieślnicy i artyści przyjadą na Jarmark Pawłowski

Rzemieślnicy, a także ludowi twórcy I artyści przyjadą do Pawłowa, w powiecie chełmskim, aby wziąć udział w Jarmarku Pawłowskim "Ginące zawody". Impreza odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia na rynku w Pawłowie po raz dwudziesty.

📢 Koronawirus w województwie lubelskim. Najnowsze tygodniowe dane

Według raportu Ministerstwa Zdrowia w minionym tygodniu odnotowano 21 973 (w tym 3 577 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem Sars-Cov2.

📢 Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego będą hodować w laboratorium miniaturowego raka jajnika. Jako pierwsi na świecie

Na raka jajnika rocznie umiera 125 tys. kobiet na świecie, a w ciągu najbliższych pięciu lat ta liczba ma wzrosnąć o połowę. Pomocą w jego leczeniu może być projekt lubelskich naukowców.

📢 Wędrówka do Boga. Z Zamościa wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę

Z pieśnią i modlitwą na ustach. Rozpoczęła się 40 piesza pielgrzymka zamojsko-lubaczowska na Jasną Górę. Jej uczestnicy wyruszyli we wtorek (2 sierpnia) sprzed zamojskiej Katedry. Było to ponad 500 osób. Pątników odprowadzali też bliscy i znajomi.

📢 „Powstańcze śpiewanie” w Kraśniku. Mieszkańcy miasta upamiętnili 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i akcji „Burza” [ZDJĘCIA]

1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i akcji „Burza”, kraśniczanie upamiętnili powstańców podczas „Powstańczego śpiewania”. Wydarzenie odbyło się w Parku im. Jana Pawła II w Kraśniku, a prowadził je Tomasz Saj - pomysłodawca i organizator; za muzykę odpowiadał zaś Artur Żurek, a o roli powstania opowiedział Jarosław Cybulak. Podczas „śpiewających obchodów” obecni byli: poseł Kazimierz Choma, radna sejmiku województwa lubelskiego - Anna Baluch oraz zastępca kraśnickiego burmistrza - Piotr Janczarek. A frekwencja na „Powstańczym śpiewaniu” przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów! Zobacz zdjęcia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Tyle kosztuje paliwo w Polsce i na wakacjach za granicą. Można przeżyć szok! [ceny z różnych krajów]

Kierowcy z Kujaw i Pomorza podróżujący po Europie łapią się mocno za portfele. Paliwo jest za granicą dużo droższe niż u nas, a nie uda się dojechać na zagraniczny urlop na paliwie z polskiej stacji.

📢 Za nami kolejna runda eliminacyjna turnieju Beach Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

Za nami kolejna runda eliminacyjna turnieju Beach Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Tym razem mieszane duety siatkówki plażowej walczyły na boiskach w Kraśniku położonych na brzegach malowniczego zalewu miejskiego. O awans do turnieju finałowego rywalizowało ogółem dziewięć par.

📢 Powracają upały? Zobacz, gdzie będzie najcieplej

Przeważający obszar Europy znajduje się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Atlantykiem. Tylko na północy i wschodzie kontynentu zaznacza się niż z układami frontów atmosferycznych. Nad Polską od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie wzrastać – informuje IMGW.

📢 To był weekend pełen atrakcji. Tak bawili się mieszkańcy i turyści nad zalewem Maczuły. Zobacz zdjęcia

Bezpieczne Maczuły, Wakacyjny Festiwal Piosenki i nauka poprzez zabawę ze specjalistami z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy to tylko niektóre wydarzenia, jakie w miniony weekend lipca zorganizowała gmina Leśniowice dla swoich mieszkańców i turystów nad malowniczym zalewem Maczuły. Nawet kapryśna pogoda nie zdołała popsuć dobrej zabawy.

📢 „Kupię mieszkanie w tej klatce za gotówkę”. Uważaj na takie ogłoszenia w skrzynce pocztowej! Nie daj się nabrać na te sztuczki

Coraz częściej znajdujemy w domowych skrzynkach na listy odręcznie zapisane karteczki z ogłoszeniami dotyczącymi kupna mieszkania. W anonsach pojawia się informacja, że nieruchomości szuka np. rodzina z dzieckiem, a zakup chcą sfinalizować za gotówkę. Sprawdź, kto naprawdę wrzuca je nam do skrzynek pocztowych. Zobacz, jak nie dać się nabić w butelkę.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nielegalna aneksja terytoriów Ukrainy - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie