Sztafeta Fali Kraśnik wywalczyła tytuł Mistrzów Polski! Młodzi pływacy mają na koncie coraz więcej sukcesów

Katarzyna Puczyńska
Pływacy Fali Kraśnik wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej (31.08-1.09). W sztafetach kategorii junior wywalczyli tytuł Mistrzów Polski!

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski rozegrano wyścigi sztafetowe 3x1250m (skład sztafety musi być mieszany i składać się co najmniej z jednej kobiety).

- W tej rywalizacji osiągnęliśmy wielki sukces. W kategorii juniorów 17-18 lat sztafeta Fali Kraśnik w składzie: Zofia Szewczyk, Łukasz Borsuk i Artur Siekaczyński wywalczyła tytuł Mistrzów Polski! ( sztafeta ta wywalczył jednocześnie II miejsce w kategorii open). Natomiast sztafeta w składzie: Maja Machulak, Piotr Borsuk i Patryk Kasperski wywalczyła brązowe medale w kategorii juniorów 16 lat - informuje trener Grzegorz Mazurek.

Tego dnia rozegrano także wyścigi w ramach corocznych zawodów Pogoria Open Water. Młodzi pływacy z Kraśnika pokazali na co ich stać: wśród dziewcząt na dystansie 400m zwyciężyła Anna Wilk, II była Amelia Wysocka, IV – Gabriela Surowiec a VIII Milena Sosnówka; wśród chłopców kolejne zwycięstwo odniósł Błażej Paszkowski, a drugie miejsce wywalczył Paweł Bucoń; w wyścigu na 1250m zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych zgarnęli Oliwia Sosnówka i Oskar Miazga ( oboje zajęli II lokaty w kategorii Open).

Drugiego dnia mistrzostw, rozegrano wyścigi indywidualne tzn. juniorzy 14 lat pływali na dystansie 2500m, 15 i 16- latkowie na 5000m, 17-18 lat na 7500, młodzieżowcy i seniorzy 10000m.

- Zawody były bardzo mocno obsadzone. Wystartowali niemal wszyscy najlepsi długodystansowi juniorzy w pływaniu „basenowym”. W tej stawce bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy, choć na podium stanęła tylko Zofia Szewczyk (kat. 17-18 lat), która wywalczyła brązowy krążek Mistrzostw Polski na dystansie 7500m - opisuje trener.

Pozostali pływacy Fali uplasowali się tuż za podium: Maja Machulak (16 lat) była IV na 5000m, Artur Siekaczyński (17-18) – IV na 7500m, Patryk Kasperski (16) – V na 5000m, Oskar Miazga (15) – V na 5000m, Oliwia Sosnówka (14) – VI na 2500m, Piotr Borsuk (16) – VIII na 5000m i Łukasz Borsuk (17-18) – IX na 7500m.