Stal Kraśnik pokonała na wyjeździe Wisłokę Dębica. Zobacz zdjęcia

Sławomir Oskarbski
Drugą wygraną w rozgrywkach zanotowała Stal Kraśnik. Podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali w Dębicy miejscową Wisłokę 2:1. Po pierwszej połowie kraśniczanie prowadzili 1:0 za sprawą trafienia Adam Zawieruchy. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 51. minucie, gdy Damian Łanucha wykorzystał rzut karny. Bramkę na wagę trzech punktów, także po strzale z jedenastu metrów, zdobył w doliczonym czasie gry Adrian Popiołek.

Gospodarze od początku starali się narzucić swoje warunki i robili sporo zamieszania na połowie przeciwnika. W 11. minucie przyjezdnych uratowała ofiarna interwencja Bartosza Dyszego, chwilę później Tomasz Palonek wypatrzył w polu karnym Sebastiana Pawlaka, którego strzał jednak złapał Kamil Borusiński.

Kiedy wydawało się, że bramka dla biało-zielonych jest kwestią czasu, przyjezdni wyszli z kontrą i niespodziewanie objęli prowadzenie. Kilka minut później w polu karnym gości padł szarżujący Patryk Zygmunt. Sędzia nie wskazał na „wapno”, tylko pokazał piłkarzowi Wisłoki żółty kartonik za „symulkę". Gospodarze liczyli na „jedenastkę” także niedługo przed przerwą, kiedy w pojedynku z Przemysławem Dwórzyńskim na murawę przewrócił się Tomasz Palonek. Jedyną korzyścią dla biało-zielonych był jednak rzut rożny.

Miejscowi dopięli swego na początku drugiej odsłony, kiedy Dominika Cabałę powalił bramkarz gości, a Damian Łanucha pewnie wykorzystał rzut karny. Strata zmobilizowała gości i w 59. minucie Wisłoka cudem przetrwała oblężenie swojej bramki.

Wiele emocji dostarczyła końcówka meczu. W 85 min. Łanucha uderzył zza pola karnego, golkiper odbił piłkę, a dobitka, na nieszczęście dla miejscowych, była ze spalonego. Po chwili interwencję meczu zaliczył Dybski, wyciągając bombę Kacpra Nastałka z rzutu wolnego. W doliczonym czasie przyjezdni przeprowadzili jeszcze jedną akcję, Dariusz Partyka ratował się zagraniem ręką, co zaowocowało „czerwienią” i karnym.

Wisłoka Dębica - Stal Kraśnik 1:2 (0:1)
Bramki: Łanucha 51 (z rzutu karnego) - Zawierucha 19, Popiołek 90+ (z rzutu karnego)

Wisłoka: Dybski - Król (73 Partyka), Makowski (46 Pelc), Cabała, Sojda, Łanucha, Prokop, Zygmunt (46 Rębisz), Pawlak (71 Lubera), Siedlik, Palonek. Trener Dariusz Kantor

Stal: Borusiński – Gajewski, Dyszy, Dwórzyński, Michalak, Cygan, Tadrowski (58 Misiak), Popiołek, Czelej, Bartoś (76 Pacocha), Zawierucha (76 Nastałek). Trener Bohdan Bławacki

Żółte kartki: Zygmunt, Libera, Pelc, Cabała, Palonek - Bartoś, Cygan, Gajewski

Czerwona kartka: Potyrała (90. min)

Sędziował: Gawron (Mielec)