Sparingowa porażka Stali Kraśnik z Janowianką ZDJĘCIA

Sandra Michalewska
W meczu kontrolnym Stal Kraśnik uległa Janowiance Janów Lubelski 1:3.
W meczu kontrolnym Stal Kraśnik uległa Janowiance Janów Lubelski 1:3. Sandra Michalewska
W meczu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną piłkarze Stali Kraśnik przegrali przed własną publicznością z Janowianką Janów Lubelski aż 1:3. Zdobywcą jedynej bramki dla kraśnickiej drużyny był Daniel Szewc.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana z lekkim wskazaniem na kraśnicką Stal. Gospodarze mieli kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramki, lecz żadnej z nich nie udało im się wykorzystać. Tak było do 41 minuty, kiedy padł pierwszy gol w tym meczu. Po dobrym podaniu Łukasza Dziedzica piłkę w siatce umieścił kapitan niebiesko - żółtych - Daniel Szewc. Radość trwała zaledwie kilka minut, bowiem już w 45 minucie spotkania po wrzutce w polu karnym Piotr Gąbka pokonał golkipera Stali. Tym samym, dość niespodziewanie, Janowianka wyrównała wynik meczu.

Gol "do szatni" nieco podłamał zawodników kraśnickiej drużyny. W drugiej odsłonie stracili oni dwie bramki, nie zdobywając żadnej.

Wynik meczu na 3:1 ustalił Przemysław Kamiński. W 85 minucie spotkania sędzia odgwizdał rzut karny dla Stali. "Jedenastkę" wykonywał Daniel Szewc, który trafił w poprzeczkę, nie wykorzystując tym samym dobrej okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki.

- Cieszy zwycięstwo w dzisiejszym sparingu, choć wynik jest tak naprawdę sprawą drugorzędną. Graliśmy bardzo konsekwentnie w obronie, a także w ataku. Akcje były przemyślane i finalizowane bramkami - mówi Andrzej Wachowicz, trener Janowianki, który jest jednocześnie jednym z zawodników drużyny. - Dzisiaj nie mogłem wyjść na boisko. Niedawno chorowałem i nie jestem jeszcze w pełni sił - tłumaczy grający trener. - W tym meczu nie testowałem nowych zawodników. Czeka nas ciężka walka o utrzymanie w czwartej lidze, dlatego aktualnie jesteśmy na etapie szukania wzmocnień - wyjaśnia.