Sesja Rady miasta Kraśnik. Jakie uchwały przegłosowali radni?

Monika Miącz
Monika Miącz
Urząd miasta/Kraśnik
Udostępnij:
W czwartek (31 marca) odbyła się XLVIII sesja Rady Miasta Kraśnik. Część radnych brała w niej udział zdalnie.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Kraśnik do burmistrza padało wiele pytań. Radni pytali m.in o kwestie związane z kulturą, przebudową dróg czy oczyszczaniu rzeki Wyżnicy. W sesji uczestniczyło 19 radnych oraz Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.

Wśród złożonych interpelacji i zapytań znalazły się m.in.

Paweł Kurek pytał m. in o rządy program ,,Polski Ład''. Według Kurka w ramach tego projektu miasto mogło złożyć wnioski o dofinansowanie spółki gospodarującej odpady komunalne. Radny zapytał burmistrza dlaczego miasto nie złożyło potrzebnych dokumentów w tej sprawie.

Tomasz Saj prosił o informacje dotyczącą renowacji grobu wojennego na cmentarzu parafialnym w Kraśniku.

Piotr Janczarek zastępca burmistrza zabrał głos w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy Kościele Św. Ducha w Kraśniku, który wpisany jest do rejestru zabytków. Według Janczarka jest to cenny zabytek, a dotacja przyczyni się do szybkich prac związanych z tym zabytkiem. Prace będą dotyczyły nie tylko wnętrza budynku, ale również obiektów zewnętrznych.

Radni przegłosowali uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy Kościele Św. Ducha. W głosowaniu brało udział 18 radnych 17 radnych było za, 1 sprzeciw.

Radni rozmawiali również o handlu prowadzonym przez rolników w piątki i soboty. Do prowadzenia sprzedaży owoców i warzyw została wyznaczona część działki na ulicy Strażackiej. Wszyscy zgodnie byli za przyjęciem uchwały w sprawie wyznaczenia miejsca handlu.

Podczas sesji podjęto również temat wzniesienia pomnika Wincentego Witosa na działce u zbiegu ulic Słowackiego i Małej. Kwestia pomnika była pozytywnie rozpatrzona przez komisję powołanej przez burmistrza. Również radni jednogłośnie zdecydowali o podjęciu uchwały w sprawie wzniesienia pomnika. Kolejnym krokiem będzie wydanie przez magistrat decyzji o warunkach zabudowy. Żeby pomnik mógł ostatecznie powstać potrzebne będzie też pozwolenie na budowę wydane przez Starostwo Powiatowe.

Punktem kulminacyjnym było wspólne ustalenie przez radnych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w mieście w rejonie Al. gen. Ryszarda Kuklińskiego, Al. Tysiąclecia i ul. Ostrowieckiej.

-Naszym głównym zamierzeniem towarzyszącym pracom nad planem było otwarcie nowych terenów w tym rejonie i przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. To ważna decyzja, która będzie miała wpływ na rozwój miasta - czytamy na stronie Wojciecha Wilka burmistrza Kraśnika

Według Wilka uchwalenia planu na tym obszarze było potrzebne, ponieważ znajduje się on w strefie ochronnej farmy wiatrowej. której budowę na terenie gminy wiejskiej Kraśnik planuje prywatny inwestor. Burmistrz podziękował radnym za podjętą decyzję.

Na kolejnej radzie, która odbędzie się za miesiąc radni podejmą decyzję w związku z zagospodarowaniem przestrzennym dla sąsiedniego obszaru pomiędzy ul. Urzędowską, Al. Kuklińskiego i ul. św. Faustyny, Strefą Ekonomiczną, częścią Zarzecza II.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie